Wpis z mikrobloga

@Ch-jogromPL: Więc tak, dysk to SSD (nie wiem czy w sumie ma to jakieś znaczenie), CPU, GPU ma bardzo dobre chłodzenie - temperatury są całkiem niezłe. RAM też siedzi okej, nic nie pika i nie skrzeczy przy włączeniu. Komputer jest dość młody, ma jakieś 3 miesiące. Poprzedni staruszek też się zawieszał. Myślałam, że to wina myszki. Ale po podłączeniu drugiej, dalej występują zwiechy.
@Ch-jogromPL: Ja już serio wszystko próbowałam. Może klawiaturę też zmienię. Albo co. Próbuję znaleźć jeszcze w systemie, co może powodować konflikt... ale jest tam tyle informacji że nie bardzo jeszcze potrafię to rozszyfrować. :-)
@Ch-jogromPL: Zwiechy tzn, że myszka i klawiatura przestaje działać. Komputer "staje". Np, idę zjeść obiad, wracam, godzina sprzed 30 minut na zegarku, się po prostu misiek zawiesza. Pomaga standardowo restart.

Przepraszam, nie doczytałam do końca Twojego wpisu.
@souriss: To nie brzmi jak problem systemowy, na 85% to coś ze sprzętem. Podociskaj wszystkie złączki wewnątrz komputera, sprawdź wartość parametru błędów odczytu RAW (ID:01) oraz innych (program zaświeci się na żółto/czerwono gdy będzie coś z nimi nie tak) dysku twardego programem CrystalDiskInfo, a jak będzie zerowa to może jakieś wadliwe kondensatory zamontowali Ci na płycie głównej, szukaj tego:
TheDuck - @souriss: To nie brzmi jak problem systemowy, na 85% to coś ze sprzętem. Po...

źródło: comment_75nzn9u2nYzWsTQJnEOIarjmrTc5cXNN.jpg

Pobierz
@souriss: zwiechy masz odkąd kupiłaś kompa czy pojawiły się po jakimś czasie? pytam, ponieważ u mnie dokładnie takie same objawy (czyli komp łapie zwiechy w nieregularnych odstępach czasu, zero blue screenów, nic się nie pojawia w dzienniku zdarzeń - poprostu freeze i tylko reset pomaga) pojawiły się po dołożeniu dysku SSD. Na starych dyskach chodzi bez zwisów a SSD chyba nie lubi (,)