Wpis z mikrobloga

Chcę w przyszłym tygodniu kupić tribana 500 przez neta.Mam problem dotyczący rozmiaru ramy,gdyż miałem okazję przejechać się takim w rozmiarze XL ale coś czuję że jestem za bardzo wyciągnięty na górnych chwycie.Nie mam punktu odniesienia bo to będzie moja pierwsza szosa i nie wiem czy tak po prostu ma być czy rama za duża.Według tej rozpiski z strony deca na mój wzrost (183) jestem praktycznie pomiędzy rozmiarem L i XL.Mirko halp
#wykoptribanclub
  • 19
@Doman_60: długo jezdzisz na szosie/na tym tribanie? Pytam bo na początku również byłem przekonany, że wszystko jest ok. Dopiero z czasem zacząłem zauważać, że coś jest jednak nie tak. No i to jednak inny rocznik, mogło się coś pozmieniać. :)
@Grevil89: To moja pierwsza szosa, a jeżdżę na niej też dopiero od miesiąca. Teraz się martwię że źle wybrałem :/ po czym dokładnie stwierdzasz że rama jest za duża? Jakoś mocno wyciągnięty raczej nie jestem, chociaż do mocnego pochylenia jeszcze się nie przyzwyczaiłem.
@Doman_60: Spokojnie, nie stresuj się. Jeździj i ciesz się z jazdy :) Mi dojście do wniosku, że jednak jest za długi zajęło chyba z prawie cały sezon :) Poeksperymentujesz z pozycją, poustawiasz rower, zaczniesz przybierać coraz bardziej optymalną, aero/czyjakątamwolisz pozycje i np. nagle stwierdzisz, że podczas intensywnych przejażdżek/treningów jadąc "na manetkach" wygodniej jest ci trzymać pare centrymetrów przed manetką, niż na niej = kokpit jest za daleko. Ja tak miałem :)
@LokalnaPatologia: Kolego ja mam 182cm i rozmiar L powiem szczerze że żałuję że nie wziąłem rozmiaru M. To oczywiście jest sprawa indywidualna ale musisz na takim rowerze usiąść i chwilkę pojeździć.

Oczywiście tak też uczyniłem przy kupnie i byłem święcie przekonany że L to lepszy wybór. Teraz widzę dupa mi zjeżdża z siodełka a kiere rzadko trzymam za klamko-manetki bo jest po prostu trochę za daleko. Przy twoim wzroście brałbym albo