Wpis z mikrobloga

Waga 90 kg, wzrost 175 cm. Zrezygnowałem w ogóle ze słodyczy, chipsów, słodkich napojów (tylko woda, raz na tydzień puszka pepsi). Jadłem same śmieciowe żarcie. Zamiast pizzy czy tam gyrosa jem kurczaka z ryżem albo jajka ze szczypiorkiem, jakieś jogurty zbożowe, dużo więcej warzyw i owoców, zero gotowego żarcia (jakieś pierog z paczki itd), zamiast białego pieczywa ciemne. Jem zauważalnie mniej kalorii (nie więcej niż 2 tys.). Biegam na bieżni 1-3 razy w tygodniu po 40 min (bieżnia pokazuje spalanie między 500 a 600 kalorii) i 1-3 razy w tygodniu gram godzinę w squasha. Po chyba 3 albo 4 tygodniach schudłem 1 kg :| Co robię nie tak?
#zdrowie #niebieskiepaski #mikrokoksy #zdrowejedzenie #zdroweodzywianie #odchudzanie
  • 20
@easy_tf: raczej chodzi mi o to że jeżeli odpowiednio ułożyło dietę to można osiągnąć większe efekty,

W moim przypadku największy efekt był po zastąpienie masła/margaryny serkiem light, zastąpienie białego pieczywa, ryżu czy makaronu ich czarnymi braćmi. Plus na przymus 5 posiłków dziennie, nawet jak głodny nie byłem(wcześniej jadłem 2 razy dziennie)
@BaRi: no a popatrz ile maslo w sobie ma kalorii a ile serek light ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) w przypadku tego zastapienia pieczywa ryzu makaronu nie dalo zadnej roznicy, chyba tylko w twojej glowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co jak ci powiem ze moge schudnac w miare szybko 15kg jedzac raz dziennie ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fafu: jak przy podobnyn wzroście ważyłem 80 kg. Wskoczyłem więc na dietę mojego różowego. Wyeliminowałem cipsy, słodycze i zupki chińskie. Dwa dni w tygodniu dzień płynny (w sensie płynne pokarmy), na przekąski ważywa (bardzo lubię surowe). Jak przemiana materii się ustabilizowała to poszło z górki.
Dla kcal nie zamieniłbym masła na serek light, to jak kastracja.

@Fafu: podstawowe pytanie, skoro stosujesz założenia teorii kalorycznej jak większość z nas tutaj, to czy liczyłeś dokładnie ile jesz?

liczyć, ważyć, dodawać np appki fatsecret -> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fatsecret.android&hl=pl
lub na stronie http://fatsecret.pl

będziesz kontrolował ile dokładnie spożywasz kalorii z których źródeł je masz i w jakich proporcjach.
możliwe, że za dużo uciąłeś i organizm włączył funkcję zabijająnasniechudniemy_ albo