Wpis z mikrobloga

Co to za durny komentarz? Nie każdy jest po ekonomi i nie każdy potrafi wszystko przewidzieć. Teoretycznie po to są doradcy finansowi, a Ci doradzali tak jak chciały banki. To było jawne oszustwo i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Goldman Sachs nawet się przyznał, że spekulował na kursach walut. Niemniej jednak nie zgadzam się na to żeby rzad naprawiał to za pomocą moich pieniędzy. Ja też swego czasu straciłem na
@marekrz: dodaj do tego, że bardzo długo nie można było spłacać kredytu we frankach frankami, kupionymi poza ustalonym przez twój bank kursem. A biorąc taki kredyt nie dostawało się waluty na konto, tylko od razu złotówki, po kursie ustalonym przez bank ( ͡º ͜ʖ͡º) No i tak jak wspomniałeś - banki nie dokonywały w ogóle transakcji na rynku walutowym.
@oruniak: Ludzie myśleli, że zrobią w ch* bank bo będą musieli oddać mniej niż wzięli a to bank zrobił w ch* ich bo kurs walut poszedł w dobrą stronę dla banków. Teraz ich dziwi co wyszło? To czemu nie czytali umów kredytowych? Czemu nie myśleli "co zrobię jak frank zdrożeje 2x"? Nie lubię ludzi, którzy nie myślą o negatywnych skutkach swoich decyzji.
@oruniak: Wiadomo że jak ktoś szeregowemu sprzedawcy kredytów uwierzy na słowo, że kurs się nie zmieni przez 20 lat więcej jak 5% to cóż... Ale np kolega opowiadał o znajomym, który był odsyłany od banku do banku i żaden nie chciał udzielić kredytu w złotówkach, bo nie ma zdolności kredytowej, ale we frankach to proszę bardzo...
@oruniak: Nosić taki transparent to wstyd bo publicznie przyznają się że są idiotami. Równie dobrze mogliby napisać "Jesteśmy #!$%@? debilami bo nie rozumiemy podstawowych spraw a za swoją głupotę obwiniamy innych".
@leon-san: 3 krotnie może nie, ale z uwagi na dużo niższe oprocentowanie (marża banku +libor), miałeś mniejsze raty miesięczne, a maksymalna wysokość raty w stosunku do wynagrodzenia jest określona przez którąś rekomendację knf.
@oruniak: wykopowi ekonomiści w dupe #!$%@? :) ale wam media papke z mózgu zrobiły, to aż żal się patrzy (i czyta). Wykopki, ostatni bastion prawdy, wykrywania manipulacji i tak dalej. Co prychłem to moje, bo większość z Was gówno wie o kredytach we frankach, a info czerpiecie z portali typu bankier i oczywiście z tak znienawidzonej stacji jak tefałen ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet mi Was nie
@oruniak: Zgadzam się, że banki mogły kręcić, w sensie przy zawarciu umowy był pewien szablon słów aby klienta złapać, ale do k*rwy nędzy, każdy z nich wiedział o głównym aspekcie RYZYKU WALUTOWYM, podjęli ryzyko i niestety przegrali tak jak dzisiejsza opozycja, przegrała i nie umie przyjąć tego do wiadomości!
ale jakby frank spadł do 1zł, to by było super i pewnie te osoby nie chciałyby zwrócić w stosunku 1:1 po przeliczeniu na złotówki. takie polskie cebularzenie. trzeba było brać w złotówkach albo liczyć się z kursem.
@Jarott:
Były skany dokumentów kredytobiorców gdzie wyliczano im zdolność kredytową. W złotówkach ok 80tyś we frankach 200tyś.
Odnośnie rat, wystarczyło przecież obniżyć oprocentowanie w złotówkach przecież aby raty były niższe.
@Budo: Wszystko się kolego zgadza, banki miały przewagę nad klientami i ją wykorzystały. Polacy dostali bardzo brutalną lekcję ekonomii. Kolejną zresztą. Pierwszą była transformacja i np. ogromne bezrobocie powstałe po niej. I dalej się dymać tym, którzy potrafią dodawać.