Wpis z mikrobloga

#programowanie #visualstudio

wiem ze troche noobowskie pytanie, ale jak nazywa sie to podpowiadanie przez program tego co moglbym napisac w C++?

W sensie, jak pisze kod w C++ to wystarczy ze zaczne pisac i pojawi sie male okienko z podpowiedziami, i moge np. scrollowac strzalkami i po prostu wcisnac spacje zeby samo dopisalo reszte.

Chcialem zaczac uczyc sie pythona ale w moim VS nie ma tego ficzera do ktorego jestem okropnie przyzwyczajony :D

A teraz jak probuje googlowac to w sumie nawet nie wiem co wpisac ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 5
@kuhwa: polecam uczenie się pytona w interpreterze - ściągnij sobie ipython, odpal, i testuj kod na bieżąco, a jak się uzbiera kawałek, który działa - skopiuj do otwartego obok edytora. W ipython masz podpowiadanie łącznie z wartościami, bardzo to pomaga w językach z dynamicznym typowaniem.
@kuhwa: PTVS

PTVS is a free/OSS plugin that turns Visual Studio into a Python IDE. PTVS supports CPython, IronPython, editing, browsing, Intellisense, mixed Python/C++ debugging, remote linux/MacOS debugging, profiling, multiple REPL’s, IPython, Django, Flask, Bottle, ... and cloud computing with client libraries for Windows, Linux and MacOS.