Wpis z mikrobloga

@mwitcz: Drogie Mirki, wiem że macie pewnie wyrobione zdanie o słynnej reklamie "Scenariusz pisany przez Żytnią", uważam jednak, że kowal zawinił a jakkolwiek to brzmi: cygana powiesili. W związku z tym, że chciałbym jakoś pomóc dziewczynie, jeśli jesteście w stanie pozyskać jakieś dane kontaktowe, będę bardzo wdzięczny. Poniżej mój post z facebooka, w którym wyjaśniam dlaczego chciałbym jej pomóc:

link do sprawy: http://regionfan.pl/lubin-sadowy-final-oburzajacej-reklamy-wodki/

Pewnie pamiętacie słynny skandal związany ze zdjęciem "Zbrodni Lubińskiej'82" wykorzystanej w kampanii wódki "Scenariusz pisany przez Żytnią"? Autorka tego, nazwijmy to wprost: obrzydliwego naruszenia, będzie musiała zapłacić przeszło 15 tysięcy złotych. I gotów byłbym powiedzieć, że się jej ta kara należy. Zaszkodziła branży w której pracuję, swojemu klientowi, oraz co najważniejsze: szargała pamięć Bohaterów. Nie powiem jednak, że się jej należało. Dlatego, że posiadająca liczone w milionach złotych zyski firma produkująca wódkę, zatrudniła agencję bez standardów. Ta zaś, na umowę cywilno-prawną wzięła młodą kobietę, za pewnie jeszcze bardziej "niestandardową" stawkę (bo jakoś to będzie, żeby tylko buzz był). Kiedy się okazało, że tego, za co NAM płaci się grubą walutą, nie da się zrobić bez researchu, zakupu praw, profesjonalnych konsultacji i wyszedł obrzydliwy skandal, firma wytarła się agencją. Ta zaś, młodą kobietą która gdyby miała umowę o pracę, nie poniosłaby tak dotkliwej kary (bo za zatrudnianie nieprofesjonalnych osób nie odpowiadają one, a pracodawcy). Dla przyszłych i obecnych pracowników, dla branży PR, dla normalności, chciałbym jej pomóc. Mam nadzieję, że znajdę w tym stronników. #csiwykop