Wpis z mikrobloga

#programowanie #strukturydanych

Mam problem. Bezproblemowo piszę Listy [LinkedList] jednokierunkowe, dwukierunkowe, cykliczne itd. lecz z wartownikami odpowiednimi.

Mam zadanie:
Przedstaw bezpośrednia realizację (bez wykorzystania klasy List) stosu nieograniczonego. Do przechowywania elementów wykorzystaj jednokierunkową listę wiązaną bez wartownika.

Nie mam pojęcia jak miałoby to wyglądać, mógłby ktoś podrzucić link do czegokolwiek (odpowiednią frazę do wujka Google, gotowy kod bez różnicy w jakim języku) bo przeszukałem dość dużo internetu i nadal nie mam pojęcia jak miałbym zastąpić tego wartownika [Node]...
  • 9
God damn it. Sęk w tym, że uważałem, że Node jest wartownikiem. Aby lista była bez wartownika wystarczy, że nie pokaże w liście gdzie ona się kończy? (tj. nie zainicjuje Node nodeEnd i Node nodeBegin tylko samo nodeBegin które oznacza mi początek listy i tylko na tym będę operować)
Tak zrozumiałem z twojej wypowiedzi. @GotoFinal Jeśli mógłbym cię tylko prosić o potwierdzenie tego co napisałem ;)
@Zuixiai: Definicje kradne z wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista

lista z wartownikiem – lista z wyróżnionym elementem zwanym wartownikiem. Jest to specjalnie oznaczony element niewidoczny dla programisty wykorzystującego listę. Pusta lista zawiera wtedy tylko wartownika. Zastosowanie wartownika znacznie upraszcza implementację operacji na listach.

Więc z tego co ja rozumiem, chodzi tu tylko o terminator.

Ale raczej musisz się tez obyć bez nodeBegin, tylko node z wartościami.
@Zuixiai: a czekaj, źle cię zrozumiałem z nodeBegin, chyba.
Bo oczywiście jakieś node startowe musi być (no bo jak inaczej zacząć używać listy :D), ale chodzi o to by też trzymało wartość.
Czyli nie robisz żadnych specjalnych pustych node by oznaczać koniec/początek, ani też nie tworzysz dodatkowej zmiennej by wiedzieć gdzie jest koniec.
@GotoFinal: Ok, zrobię tak jak mi napisałeś - szybka modyfikacja kodu, za parę dni okaże się czy wykonanie zadania było poprawne czy też nie

Właśnie dokładnie mi się wydaje tak jak piszesz - w końcu gdzieś i w czymś musimy przechowywać dane wartości. Bardzo mi pomogłeś :) Dziękuję.