Wpis z mikrobloga

@Magnolia-Fan: @galaxie500: @RakProstaty:
Co do współczesnej nauki to nie słyszałem żeby pojawiła się jakaś nowa obszerniejsza praca na ten temat dlatego jeśli coś znacie to bardzo chętnie bym sie zapoznał.
Co do naukowców to radziłbym nie zdawać się na ich autorytetach w 100%, choćby dlatego że w każdej jej dziedzinie przychodzi ktoś nowy i obala stare dogmaty. Tak poprostu jest.
Są też takie dwie kroniki które owszem potwierdzają istnienie
@cesorz_slonski: ale wiesz, że te opowieści o dawnych Polakach to nie wynik wiedzy o przeszłości tylko pewna tradycja intelektualna powszechna wśród całej historiografii europejskiej zanim upowszechniła się krytyka źródłowa. Polegało to na wpisaniu dziejów swojego narodu do historii powszechnej (tzn. tradycji biblijnej albo grecko-rzymskiej). Stąd mamy kadłubkowe opowieści o Polakach walczących z Aleksandrem Wielkim albo o pochodzących od syna Eneasza Anglikach (Geoffrey z Monmouth).
@cesorz_slonski: Szczerze pytam, czytałeś kiedykolwiek coś o Kronice Wielkopolskiej lub Kronice Bielskiego? Są to najbardziej bałamutne z polskich kronik, w dodatku całkowicie odtwórcze w stosunku do poprzednich utworów historiograficznych. Postaram ci się to wyjaśnić w kilku słowach:
1) Poczet kilkunastu władców przedmieszkowych pojawia się u Kadłubka, który cofa historię Polski do czasów antycznych, aby włączyć samą Polskę i jej dzieje do historii ogólnej, za którą uważano wówczas historię biblijną i grecko-rzymską.
@cesorz_slonski: po pierwsze nie znam historyka, który twierdziłby, że przed "przed chrztem Polski byliśmy dzikusami mieszkającymi na drzewach". Jeżeli znasz taką wypowiedź to mam jedno pytanie... "ma pan dowód?"
Po drugie, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Na prawdę podważasz dwie kroniki z XII w., na rzecz młodszych kronik z II połowy XIII i (sic!) XVI w. oraz obrazu z... XVIII w.?
TYLKO LECHISTAN!!!111one
llllllll - @cesorz_slonski: po pierwsze nie znam historyka, który twierdziłby, że prz...

źródło: comment_w03oHMEOfCSAzTSq2GCCaNuW58ZVliWN.jpg

Pobierz
Nie chce mi się wierzyć, że są ludzie, którzy poważnie traktują tezy, że ktoś ukrywa przedchrześcijańską historię Polski. XD
Jak nie masz wiedzy, wykształcenia i krytycznego podejścia do otaczającego świata - trop spiski i afery. XD One dadzą odpowiedzi na wszystkie twoje pytania.
@marcelus: tak jak napisałem wcześniej, nie słyszałem o tym by ktoś negował te dwie Kroniki i nie wykluczam tego co mówisz i możliwe jest że ich autorzy zerżnęli to z wcześniejszych źródeł bądź nazmyślali.
Autorem tej grafiki nie jestem, chodziło mi tylko o to że nie należy podchodzić bezkrytycznie do tego co sie usłyszy w szkołach jak dla mnie obraz przedstawiony nie jest ani więcej ani mniej wiarygodny niż naprzykład kronika