Wpis z mikrobloga

@ciri: ładny ale cena jest za wysoka, wsk była popularnym motocyklem i nawet odrestaurowana nie jest tyle warta. Ceny odrestaurowanych SHL zaczynają sie od 4 000 a to nadal zwykla WSKa
  • Odpowiedz
@Misiu89: ja się tak zastanawiam, czy te motocykle w ogóle ktoś kupuje, czy one tak wiszą i wiszą na OLX itp. Ja np. zamierzam nabyć grata i go odrestaurować, ale nie z zamiarem sprzedaży, tylko dla siebie. Na prawdę jestem ciekaw, czy ktoś to kupuje, bo ogłoszeń takich jest pełno, ceny niebotyczne, ale żeby tyle dostać, to też ktoś musi chcieć tyle zapłacić.... Dla mnie większy fan kupić i zrobić, niż
  • Odpowiedz
@Misiu89: też patrzę po innych, ja się nastawiam głównie na MZ Trophy, fajnie by było jaskółkę dorwać, ale o to trochę ciężko :/ Jednak jak patrzę na ceny odnowionych to wołają od 8k zł po 12k zł do 15k zł.... trochę chyba jednak przewartościowane ;)
  • Odpowiedz
@Misiu89: no zobaczymy, tato nie robi tego jakoś zarobkowo, motor stał, niszczał, więc czemu nie odnowić. Włożył w to pieniądze, czas i co najważniejsze - serce. Może cena wyższa niż innych ogłoszeń, ale liczymy na to, że jednak znajdzie się ktoś, kto pozna się na dobrej robocie:)

btw Tata też odrestaurował swoją MZ 250 i był nawet o nim program w legendach PRL( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@mar111cin: @Misiu89: Te kosmicznie wycenione perły PRL handlarze wzajemnie od siebie odkupują i działa to jak piramida finansowa. Sęk w tym że szkoda niektórych egzemplarzy bo zwyczajnie zgniją, np krążył kiedyś taki srebrny Polonez 3d najpierw za 20k potem 30, aż w końcu gnije pod płotem u handlarza za 50k, a mógłby go kupić jakiś pasjonat i cieszyć oko innych na zlotach.
  • Odpowiedz
@Eternit_z_azbestu: @Misiu89 @ciri co najlepsze, to pamiętam jak się bawiłem motorowerami w roku 2002-2005 czyli około 13lat temu, to WSKi chodziły po 300zł jak miały papiery, taką MZ TS 250 to można było wyrwać za 400zł, a takie zadbane to 700-800zł, ETZ 250 to też cena od 700zł do 2300zł za mega perełkę - kolega kupił za tyle 251 była tiptop z kuframi nawet.
A teraz jak przeglądam OLX to mam
  • Odpowiedz
@mar111cin: Tak było mniej więcej jeszcze 6-7lat temu. Romety, Jawki kupowało się na kilogramy. Wtedy znajomy kupił etz 150 full oryginał z chyba 13kkm przebiegu za 1400, Sam miałem okazję wtedy kupić wsk czwórkę za 150zł, fakt była złomem i dlatego nie brałem jej, teraz po latach sobie pluję w brodę bo nawet z remontem zarobił bym na niej 3x tyle. Jawy 350 TS za 500zł z papierem ech... Dziś tylko
  • Odpowiedz