Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, że Polska jest w zasadzie jednym z ostatnich państw na świecie, o ile nie ostatnim państwem Białego Człowieka, jednolitym rasowo, kulturowo, religijnie i narodowo.
Spójrzcie, zasadniczo obie Ameryki pozbawione są jednolitych rasowo państw, wszędzie jest multikulturalizm, ale też wymieszanie ras i religii. W Afryce - wiadomo. Australia, Oceania - napływowa ludność mieszana plus miejscowi Aborygeni. Azja - to już w ogóle mieszanka ras i kultur, no i wciąż nie ma tam chyba jednolicie białego rasowo kraju, nawet Rosja jest krajem wielu ras, kultur i religii.
Zostaje zatem Europa - patrząc na Zachód i kraje nordyckie i bałtyckie, to chyba - wszędzie mieszanka i znaczne mniejszości (u Bałtów - rosyjskie).
Jest tylko Europa Wschodnia, ale tu też nie jest jednolicie. Pozostają Ukraina - z mniejszościami narodowymi, kulturowymi i religijnymi, jakieś pomniejsze kraje bałkańskie, ale tam chyba jest także mieszanka kulturowo-religijna. Czechy mają niejednolitą strukturę religijną i narodową; Słowacy, Węgrzy - mniejszości i mieszankę narodów sąsiedzkich z czasów XIX wieku plus znaczne mniejszości Cygańskie, przy czym kraje te nie są jednolite religijnie. Może jeszcze Białoruś, ale tam z kolei jest też znaczna mniejszość rosyjska narzucająca kulturę i język, niby podobne ale mimo wszystko inne.

Polska na serio jest bastionem dawnej Zachodniej Cywilizacji opartej o przysłowiowe trzy stolice - Rzym (prawo rzymskie), Grecję (filozofię w tym definicję prawdy), Watykan (chrześcijaństwo katolickie i zasady moralne) plus jesteśmy krajem i jednolitym narodowo, kulturowo, językowo i rasowo. Dodatkowo Polska jest w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, równinnym, choć mamy także góry i dostep do morza. Polska jest krajem z różnorodnym, umiarkowanym, dosyć przewidywalnym klimatem. Państwem ze wspaniałą, burzliwą historią, krajem bohaterów i wojowników oraz dzielnych i mądrych kobiet.

Tego trzeba bronić.

Gdybyśmy tylko cholera mieli wolnorynkowy kapitalizm i poszanowanie dla własności prywatnej oraz praworządność w praktyce nie tylko deklarowaną ustawowo. Korwin na króla, niech żyje wolna, bogata i dumna Polska!:)

#polska
  • 96
@panpromo09: zaraz zlecą się neuropowe trolle i Cię zaczną obrażać bo śmiałeś powiedzieć coś o Polskości, kapitalizmie, wolnym rynku a już napewno zjadą Cię bo mówisz o jednolitym rasowo państwie, Ty rasisto faszysto xD propsuje ten wpis jak #!$%@?, pozdro. Nie przejmuj się neuropo trolami :) chociaż dzięki tym co piszą wiadomo kogo wrzucać na czarno... :D
@panpromo09: dokładnie, wystarczy, że nie damy się wkręcić w żadną wojnę, nie damy sobie wcisnąć żadnych terorystów podających się za uchodźców, odgrodzimy się murem od tego całego syfu, zaprowadzimy odpowiednie rządy i będziemy oazą spokoju na długie, długie lata
@juby0001: wykop ma 14323 aktywnych użytkowników, a trolli jest zaledwie 180 i właśnie tyle liczy moja czarna lista
Tak sobie myślę, że Polska jest w zasadzie jednym z ostatnich państw na świecie, o ile nie ostatnim państwem Białego Człowieka, jednolitym rasowo, kulturowo, religijnie i narodowo.


@panpromo09: I zeby bylo smieszniej, akurat dla Polski jest to akurat "odchylenie od normy", bo przez zdecydowana wiekszosc naszej historii bylismy panstwem raczej "multi-kulti" z duza iloscia i roznych mniejszosci i to zarowno etnicznych jak i religijnych.

To ze w Polsce masz wlasciwie jedna
A jaki masz pogląd na multi-kulti po zamieszkaniu w USA? Chodzi mi przede wszystkim o "ukochanych" na Wykopie murzynów.


@Mordeusz: Z murzynami nie mam praktycznie wogole do czynienia wiec ciezko mi sie wypowiadac. To wszystko zalezy od tego gdzie mieszkasz i gdzie pracujesz. Ja mam dookola glownie bialych, potem azjatow i latino, hindusow i troszke arabow. Czarni zdarzaja sie od swieta ale jak juz sie zdarzaja to sa przewaznie mocno ogarnieci
@Taco_Polaco: Na mnie największe wrażenie zrobił jeden, mój klient swoją drogą, miał sieć sklepów z ekskluzywnymi winami.

Szpetny jak noc, ale z żyłką do interesów i wygadany.

Zaprosił mnie kiedyś do domu. Jego dom to była trzypiętrowa kamienica, cała jego. W domu biała partnerka, wygląd prosto z Victoria Secret i mały bobas.

Ale największe wrażenie zrobiła na mnie łazienka na samej górze, na środku gigantyczne jacuzzi a nad nim przeogromny velux.
@panpromo09: i żeby tak pozostało musimy być dalej krajem biednym, wraz ze wzbogaceniem pojawią się imigranci z biedniejszych krajów, zacznie mieszać się kultura i obyczaje, zaczną do głosu (bardziej) dochodzić lewaki ze swoją polityką równości, pomocy i rozdawania pieniędzy wszystkim co sprowadzi kolejnych imigrantów, i tak dalej, samonapędzające się koło. i "nagle" bum, multi multi
Taki paradoks. Przez wieki bylismy jednym z najbardziej zroznicowanych i "wymieszanych" panstw w Europie a teraz sie odwrocilo

Ale to nie był atut. Historia to zweryfikowała.
@Taco_Polaco:
@Mordeusz: Wybitne jednostki zdarzają się w każdej rasie. W jednej cześciej, w drugiej rzadziej
@Partyzant91: Kaszubi czują się Polakami. Ślązacy w większości też. W spisie podają się najcześciej w pierwszym przypadku jako Polacy.
@panpromo09: A Japonia?