Wpis z mikrobloga

Mirki ze #stomatologia (a raczej #ortodoncja) - rozważam założenie stałego aparatu. Nie mam jakiejś dramatycznej wady zgryzu, ale jednak jest zauważalna i powoduje ścieranie się zębów (co skutkuje problemami ze szkliwem). #dentysta powiedział mi, że jest trzecia opcja oprócz stałego aparatu i takiego zakładanego na noc - czyli taki, który nosi się z grubsza cały czas, tylko zdejmuje do jedzenia i na jakieś oficjalne okazje. Zdecydowanie wolałbym taki, bo a) z moim szkliwem pewnie stały trzeba by było odklejać i coś tam poleczyć chociaż raz w ciągu tych 2-3 lat noszenia i b) trenuję sztuki walki i stały aparat uniemożliwiłby mi sparingi. Ile trwa taka kuracja i ile w przybliżeniu mogłoby to kosztować? Przy najbliższej wizycie dopytam dentystę (byłem świeżo po zabiegu i nie do końca miałem ochotę słuchać co mówił ;P), ale stwierdziłem, że może znajdzie się tu ktoś kto ma z takim czymś doświadczenia.
  • 8
@Defecator: Bez spiny ze sportami walki. Też miałem aparat stały i nie było problemów.
Jak zakladasz na gore i dol, to dwustronna szczena (zeby przy przyjeciu prostego aparat nie pociął ci warg). Gorzej się w niej oddycha, no ale można walczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)