Wpis z mikrobloga

#solidedge #solidworks #cad
Mam 2 pytania do osób, które przechodziły z Solidworksa do SolidEdge.

1. Interfejs w oprogramowaniu siemensa jest mniej czytelny czy tylko mi się tak wydaje? W Solidworksie po kliknięciu na obiekt/operację wszystkie informacje się ładnie po lewej stronie wyświetlają. Tutaj wyświetla się mały pasek z niewielką ilością informacji. Dodatkowo opcji przeciągnięcia bryły ze szkicu jest znacznie mniej (tylko 4) i jakoś ciężko mi się przestawić.

2. Sekwencyjny vs Synchroniczny. Z którego w praktyce się korzysta? W zależności od preferencji?
  • 7
@narwi: 1. SE ssie jeśli chodzi o interfejs. Przechodzenie z SW na SE to jakby zainstalowanie Win 3.11 po pracy na Win10.
2. Zależy od polityki firmy. Synchro w SE jest przekombinowane. CATIA na ten przykład jest synchro, ale troszkę sekwencyjna i działa to świetnie.
@trustME: @ide_na_pszyre:
Dzięki za odpowiedzi. Będę cierpiał w takim razie.

Kolejna dziwna rzecz - w przypadku trybu sekwencyjnego najpierw trzeba wybrać operację wyciągnięcia i dopiero potem można rysować szkic. Nie da się tego zrobić na odwrót (co jest denerwujące bo w SW zawsze robiłem w ten sposób :P).
Nie wiem czy są jakieś konkretne powody, dlaczego to w ten sposób rozwiązano.
@narwi: Pracuję od 2 lat na Solid Edgu - chwilami jest ciężko, ale to raczej wina tego że za szybko przechodzliśmy w biurze na wersje wyższe (np. z ST6 na ST7 przeszliśmy po miesiącu i BARDZO tego żałowaliśmy bo ilość bugów była niesamowita ... ) W praktyce raczej synchroniczny - jest szybki jak się go już ogarnie. A co do twojego problemu - da się zrobić wyciągnięcie ze szkicu już narysowanego,
@narwi: 1 ja sie przenosilem, dalo sie przyzwyczaic, rzeczywiscie sw poczatkowo wydawal sie przyjazniejszy

2. Zalezy co rysujesz, sekwencyjnie dla zlozen technicznych, przeciez musi byc historia dla potomnych
A synchro niby szybsze jak jakas #!$%@? na szybko chcesz zrobic, sam nie uzyuwam

wiem 4 miesiace minely xD