Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie z Asteriskiem? Postawiłem sobie testowo na nowo nabytej maszynie, i mam poważny problem z przyjmowaniem połączeń - Jak działa, to działa, przejmuje normalnie, kolejki, ajwiary wszystko hula. Ale po jakimś czasie (różnie, czasem po zakończeniu połączenia, czasami za 10 minut) połączenia w ogóle nie trafiają do centrali - w logach nie ma ani śladu, a próbując się dodzwonić dostaję na telefonie błąd autoryzacji, i sygnał zajętości (w panelu użytkownika na koncie FCN jest błąd 401). Centrala stoi za NATem, ale router ma publiczny, stały IP. Przekieorwałem już porty 5060 i 5061, ale nic to nie dało. Korzystam z FCN, ale próbowałem skonfigurować numer z IPFONa, i tam cały czas mam błąd autoryzacji. Numer z FCN jest skonfigurowany wg. tego: https://fcn.pl/pomoc/konfiguracja-asterisk-fcn/. Co można jeszcze zrobić żeby zaczęło to działać? Trochę mi zależy, bo chciałbym żeby ta centrala docelowo stała u mnie.

#linux #komputery #voip #asterisk
  • 8
  • Odpowiedz
@gasnik: nie możesz wdzwonic się do asteriksa? A jak dzwonisz z telefonu podłączonego do niego to jaki jest efekt? Nie ma przypadkiem sygnału a telefon pp drugiej stronie nie dzwoni?
  • Odpowiedz
@gasnik: jest jakiś patent na nata. Nie bawiłem się w stawianie samemu bramek (działających na produkcji), ale jak się takie coś działo w serwisach z których korzystałem to był feature do kliknięcia, że jesteś za natem i to pomagało. Może jakiś nat traversal czy coś.
  • Odpowiedz
@pavel_1985: Router nie miał takiej opcji, wgrałem więc Gargoyle, i po pierwszych testach chyba działa lepiej. (postawiłem go ~25 minut temu, i teraz cały czas się wdzwaniam, oby to było to).
  • Odpowiedz
@gasnik: ja mam doświadczenie i polecałem i nadal polecam skorzystanie z innego serwera do którego dostęp macie, aby sprawdzić czy to nie jest problem z utrzymaniem połączenia, który występuje na przykład na łączach w UPC.
  • Odpowiedz