Wpis z mikrobloga

@Kempes: Wg. stat.gov.pl bezrobocie w lutym jest na poziomie 10,3% a nie 6,8%.

EDIT: Dobra już wiem: zrodlo :

Według GUS stopa bezrobocia w Polsce w styczniu tego roku wyniosła 10,3 proc. Rozbieżności w prezentowanych przez Eurostat i GUS danych biorą się z różnych metodologii mierzenia bezrobocia, jakie przyjęły te instytucje. GUS bowiem swoje obliczenia opiera na liczbie osób zarejestrowanych w urzędach pracy w danym miesiącu. Z kolei Eurostat jako osoby
@Kempes: Faktem jest, że od 2004 roku Polska bardzo się rozwinęła. Szansy nie zmarnowaliśmy ale oczywiście mogliśmy lepiej ją wykorzystać. Pytanie natomiast jest takie ile z tego to zasługa UE a ile wypracowaliśmy sami.

Import/Eksport: pięknie to wygląda w ujęciu walutowym. Z uwzględnieniem zmiany wartości pieniądza w czasie wyniki nie są już tak imponujące. Ze względu na to, że oficjalny wskaźnik CPI coraz częściej budzi wątpliwości proponuję odszukanie paragonów z roku
@Kempes: zawsze mnie zastanawiała ta kwestia relacji importu i eksportu i bilansu dodatniego/ujemnego. Dlaczego nadwyżka eksportu nad importem jest czymś dobrym? Może mi ktoś wytłumaczyć?