Wpis z mikrobloga

Witam, przymierzam się do zakupu nowego roweru. Może ktoś dałby radę mi doradzić, szukam czegoś typu szosa, z możliwością podróżowania z sakwami. W cenie ok. 2k. Wpadł mi w oko triban 520 :)
Mam 165cm wzrostu,
długość nogi 77cm.

Jaki rozmiar wybrać?
Jak się zmierzyłam przez http://www.competitivecyclist.com to wychodzi rama 52.6 - 53.1 cm, 51.4 - 51.9 cm i 54.3 - 54.8 cm. Jakieś kosmiczne wartości w stosunku do tego co decathlon sugeruje.

A w ogóle to jest to mój pierwszy wpis na mikro ale mam zamiar tu dłużej zostać..

#rower #szosa #kolarstwo #wykoptribanclub
Pobierz zblo - Witam, przymierzam się do zakupu nowego roweru. Może ktoś dałby radę mi doradz...
źródło: comment_atubXWUQoOmoAmXD07QlyWKLddMd7BZg.jpg
  • 12
@JestMozliwosc: tyle to ja wiem :D

@Konkol: z moja waga 50 kg może nie będzie aż tak źle.. poza tym na sam początek muszę się nauczyć jeździć na rowerze, bo to będzie pierwsza szosa

@Jarython: do najbliższego mam 200 km, i nie ma on rozmiaru xs na stanie.
@zblo: dzwoń mów żeby ściągali z innego sklepu bo jesteś zainteresowana ;)
Ja tak samo robiłem, tylko że u mnie rozmiar XL więc w drugą stronę :p
Nie jestem pewny ale chyba XS ma koła mniejsze, może wadto S ale dać krótszy mostek?

Triban jako szosa na sakwy chyba bedzie dobry, bo jako jedyna z tego co wiem ma dziury na widelcu i "tam z tyłu" więc jakieś stelaże/błotniki pełne wejdą
@zblo: z tym przymierzaniem to szkoda Twojego czasu. W Decathlonie prawdopodobieństwo spotkania kogoś znającego się na rzeczy jest niewielkie. A jak to jest pierwsza szosa, to i tak nie będziesz w stanie ocenić, która lepsza (przerabiałem to na sobie). Dlatego nie pozostaje nic innego, jak wybranie zgodnie z wyliczeniami. Jeśli się dobrze pomierzyłaś, to rozmiar 52 powinien być ok.
I masz rację, że przy 50 kg koła powinny trzymać się całkiem
@thof: co wy jej mireczki drogie doradzacie, rama 52 to jest na mnie dobra a mam 173 cm wzrostu.
@zblo: w sumie to ja bym na twoim miejscu szukał czegoś zgodnie z kalkulatorem, czyli 51.4 - 51.9 cm (competitive fit). Później stwierdzisz, że te XS 525 mm górnej rury to za dużo i zacznie się jazda ze zmienianiem mostków etc. Wiem co mówię, przerabiałem to.
@thof: co wy jej mireczki drogie doradzacie, rama 52 to jest na mnie dobra a mam 173 cm wzrostu.


@Rules: Ale mówisz o tribanie czy o jakimś innym rowerze?
Ja jestem podobnego wzrostu i mam kilkuletniego tribana (chyba jeszcze 5, a nie 5x0) w rozmiarze 54, całkiem wygodnie się na nim jeździło (chociaż fakt, nowy rower mam mniejszy). Triban ma raczej luźną geo, co też ma wpływ. Biorąc pod uwagę,