Wpis z mikrobloga

mirki mające doświadczenie z szukaniem #mieszkanie w #krakow : Lepiej szukać/wynajmować teraz czy poczekać te parę tyg do czerwca gdy studenci będą się wynosić? Nie mam nic co by mnie zmuszało do zmiany mieszkania teraz ale zależy mi żeby uniknąć dzikiej pogoni która może się zacząć jak studenci będą szukać...
Pytanie bonusowe: Ma ktoś jakieś opinie z mieszkania na żabińcu? Polecacie czy trzymać się jak najdalej?
#pytanie #wynajem
  • 13
@Nytalith: Mieszkałem na żabińcu przez rok, miło wspominam oprócz dwóch rzeczy - srające szczury a.k.a gołębie #!$%@?ły notorycznie balkony/tarasy jakby to była ich stała trasa, a jako że nie miałem tam siatki to nawet zdarzyło się że złożyły jaja ( ͡º ͜ʖ͡º). Problem też może być ze znalezieniem miejsca parkingowego jeśli ma to dla Ciebie znaczenie, czasami naprawdę zawalone było samochodami i trzeba było stawiać daleko
@Nytalith: Masz tam relatywnie blisko do pętli na Krowodrzy, więc dojazd jest bez problemu, po za tym niedaleko stamtąd lecą autobusy przez Aleje 29 listopada, przez AGH i dalej. Korzystałem czasem z pętli żeby się dostać do rynku na zajęcia i było ok, nie narzekałem.
@Nytalith: Mieszkam na Żabińcu już 3 rok i naprawde polecam. Fajne miejsce, spokojna okolica, blisko sklepy. Problem tylko z parkingami jak już ktoś wspomniał.
@Nytalith: Jak chcesz wydostać się w kierunku Alei 29 listopada/Opolskiej to trochę zwykle postoisz na skrzyżowaniu żeby się tam włączyć do ruchu, ale bez tragedii, gorzej jest jak już tam wyjedziesz bo czasami zdarzało mi się przez same aleje stać w korku dobrą godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W drugą stronę na Zdrową też można odbić, przeważnie jest luźniej, ale to zależy gdzie jedziesz. Prądnicka za to stoi w korku,od skrzyżowania z Bratysławską, ale tylko w stronę Opolskiej.
@Nytalith: Mieszkałem w bloku chyba 200m dalej niż ten kościół, nigdy nie słyszałem tam dzwonienia, czy to u siebie w mieszkaniu czy jak przechodziłem obok gdy szedłem na autobus. Nie jestem wierzącym więc nie powiem czy jest nagłośnienie czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)