Wpis z mikrobloga

@randall: Jak się nie znasz to nie pomagaj, chyba że kable ciąć od klawiatury #pdk
Mireczku jak chcesz fachowej porady wpadnij na HDTV forum, zadaj pytanie fachowcom wg wzoru jaki tam istnieje a dostaniesz konkretną odpowiedz. Podziekujesz później ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@onomatobeka: @Tusiek89: @glk44: Spokojnie Mirunie po co te nerwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja teraz też stoję przed podobnym dylematem, a ten model wydał mi się spoko. Ogólnie pomyślałem sobie, że warto kupić już z 4K UHD bo powoli staję się to standardem. Jednak po Waszych opiniach chyba poszukam czegoś innego do 3000 zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
@randall: Ja też jestem na etapie poszukiwań, też już multum testów / analiz / porad przeczytałem. Najważniejsze, a zarazem podstawowe co z tego wszystkiego wyniosłem to zasada: lepsze bardzo dobre FHD niż mierne UHD. Dodatkowo przemyśl jak długo będzie Ci służył ten zakup. Jeśli 2-3 lata to spokojnie można brać FHD, bo na 4K w pełnej okazałości jeszcze poczekamy.
Sam mam już sprecyzowane potrzeby (60-65 cali, FHD, niski input lag) i
@Tusiek89: Chciałbym żeby mi posłużył jak najdłużej, dlatego celuję w UHD. Na funkcjach smart mi raczej nie zależy. Będzie używany do grania na #xboxone no i jakiś meczyk czasem obejrzę. Tymczasem idę się dokształcę w zakresie input lag itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@que_e: Nie wiem już sam Miruniu co żem widział, kajam się za swój brak wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tymczasem, trochę się zagłebiłem w temat i znalazłem ciekawy artykuł na benchmark.pl.

Jako, że ciężko o prawdziwe 4K w niskiej cenie to zdecydowanie posłucham @Tusiek89 i poszukam dobrego FHD z matrycą 120Hz i jak najniższym input lagiem. Jeżeli macie jakieś sugestie do 3000 zł to walcie śmiało.
@proofd12: ja mam Samsung UE40j5100, kupowałem specjalnie do X1 i jestem bardzo zadowolony. Są oczywiście większe rozmiary tego samego modelu, do 48 cali chyba.
@randall: Ktoś już go wyżej podawał, nie ma chyba lepszego TV w tej cenie i tymi parametrami, jedyne do czego mógłbym się doczepić to serwis Sony, jednym słowem porażka. Jak nie serwisanci to dział reklamacji.
@randall: no właśnie ten model Ci poleciłem na początku dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Koledze też go poleciłem, kupił - jest mega zadowolony. Oczywiście nie jest to telewizor pozbawiony wad, np. dość małe kąty widzenia, no ale żaden telewizor nie jest idealny, nawet ten za 15k.
@proofd12: Tak jak wspomina @onomatobeka nie ma sensu wydawać kosmicznej ilości pieniędzy. Dodatkowo ściągnij sobie na laptopa taki programik jak np. Tversity bo Twój nowy nabytek obsługuje DLNA, dzięki temu będziesz mógł oglądać filmy z laptopa na TV bez konieczności użycia kabla:)
@onomatobeka: @faroth: @Tusiek89: Takie COŚ wystarczy? Czytałem gdzieś, że przy tak długim kablu to jednak ma znaczenie jakość tego wykonania, ale jakoś bardziej ufam Wam niż fanatykom. Jeśli chodzi o połączenie bezprzewodowe to chyba mam za słaby router, bo w10 ma to wbudowane i obraz potrafi trochę ściąć
@proofd12: @moneybookers: @randall: i jak? macie te tv już? ja mam od wczoraj też dzięki temu wpisowi. Jakies tipsy co do ustawień? o ile konsola sama go przełącza w tryb gry i obraz jest mega to sam obraz i jakość podczas oglądania kanałów hd na cyfrowym polsacie jest tylko dobra...
@gappaz: Jeszcze nie kupiłem - czekam na koniec remontu mieszkania. TV będzie taką wisienką na torcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego też wybrałem się do Sony Centre by przekonać się na własne oczy jak ten TV prezentuje się w akcji. Głównie obawiałem się o kąty widzenia bo będzie również służył do oglądania regularnych programów telewizyjnych często z dziwnego kąta (uroki salonu z aneksem kuchennym). Panowie akurat mieli