Wpis z mikrobloga

Kurde bo na nocnej mnie olali :((( Więc szukam poklasku na dziennej ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio to zależy mi na opinii czy w ogóle idę w dobrym kierunku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Od razu mówię. Totalna amatorka. Zdjęcia naswietlane 8sekun! Przy pracy 30 maszyn przy czym z 10 polegających na wibracjach. Nie ma możliwości zrobienia zdjęcia "nie poruszanego". #pracbaza

ISO 200
Przysłona 8sekund
Telefon LG V10

#milegodnia


#fotografia #amatorka #zdjecia #tworczoscwlasna
źródło: comment_2BtQkFA6EBAOg5UUdfaXH4nnM38ltEHY.jpg
  • 9
@Qontrol:
Nie chcę być nie miły ale

telefon

fotografia

zdjęcie zrobione telefonem, zawsze będzie wyglądać jak zrobione telefonem, więc nie ocenie tego zdjęcia bardzo pozytywnie, podoba mi się ogólny pomysł zdjęcia, kadr mógłby być nieco lepszy i strasznie denerwuje ten pasek na dole, uzbieraj trochę kasy na jakąś dobrą lustrzankę z dobrą matrycą, sam mam słaby sprzęt ale dużo ludzi podziwiało moje fotografie
@Qontrol:Rób zdjęcia z innej lokalizacji, bo tu jest mydło. Nie ma żadnej ostrości, pasek na dole też jest błędem, trzeba wykadrować na kompie, albo lepiej ustawić aparat.
Telefon raczej nie nadaje się do takich zdjęć (nocnych) - matryce są malutkie i mają wysoki poziom szumów. Tu tego akurat nie widać, ale ogólnie, to niewiele na tym zdjęciu widać...
@Qontrol: Na Nocnej olali, bo takich zdjęć się robi 1000 każdego dnia/nocy i zazwyczaj lądują w koszu jako nieudane. Fotografia jest po prostu nieostra, kadr jest nieciekawy, zły balans bieli, zdjęcie nic konkretnego nie przedstawia i jest krzywo.

Moim zdaniem jak chciałeś uchwycić taki widok z okna w pracy, to powinieneś skrócić czas naświetlania i ewentualnie lekko zdjęcie rozjaśnić w programie do edycji lub użyć lepszej/stabilniejszej podpory.
@Qontrol: Wybacz, ale nie rozumiem tego co napisałeś. Co masz "w telefonie aparat jak lustrzanka"?
Jakie rady praktyczne chcesz? Wypisałem wady, które zauważyłem i podałem Ci praktyczną radę, co należy poprawić (skrócić czas lub użyć lepszej podpory), aby efekt był lepszy. Więc jak możesz to rozwiń swoje zdanie, bo nie rozumiem o co chodzi?