Wpis z mikrobloga

@BlackTabby: Bo OEM jest przypisany do konkretnej płyty głównej i w świetle warunków licencji nie można go instalować na innym komputerze. A poza tym, jeżeli kupiłaś COA, to też jest nielegalne.
  • Odpowiedz
@OSH1980: Niebieski ostatnio zmieniał prawie caly sprzęt oprócz dysków z zainstalowanym windowsem 10 i jakos nic nie musiał robić, działało na nowym sprzęcie... Więc zgodnie z Twoją teorią powinien przy wymianie płyty głównej kupić nowego windowsa?
  • Odpowiedz
@BlackTabby: bo to prawda. Możesz wymieniać dysk, ram, zasilacz itd., ale OEM przypisany jest do płyty głównej i jeśli ją wymienisz to tak jakbyś wymieniła "cały" komputer i twoja licencja nadaje się do kosza. W skrajnych przypadkach sam system dezaktywuje się i woła o ponowna aktywację, która może się już nie udać.
  • Odpowiedz
@BlackTabby: Z legalnego punktu widzenia licencja OEM jest przypisana do konkretnej płyty głównej i nie wolno jej instalowac na innym sprzęcie. Dlatego właśnie licencje OEM są kilka razy tańsze od BOX.
  • Odpowiedz
@BlackTabby: A ja piszę, jak sprawa wygląda z punktu widzenia licencji. Czasem zadziała, ale nie jest to potwierdzenie, że ma dalej legalny system. Chyba, że zmieniło się coś w kwestii OEM-ów od czasu W10.
  • Odpowiedz
@BlackTabby: Mirabelko, czy Ty rozumiesz, co piszemy? CZASEM się udaje aktywować licencję OEM na innej płycie głównej, ale z punktu widzenia warunków licencji jest to nielegalne. Przeczytaj sobie warunki licencji OEM to zrozumiesz.
  • Odpowiedz