Wpis z mikrobloga

Jako że #prawojazdy znalazłem w czipsach - czy stojąc na pasie do skrętu trzeba mieć włączony kierunkowskaz? ;)

kierunkowskaz na pasie do skrętu

  • trzeba 72.3% (1006)
  • nie trzeba 9.0% (125)
  • też mam prawko z czipsów i nie wiem 18.8% (261)

Oddanych głosów: 1392

  • 28
@FireDash: jednakże prawo nie określa na ile wcześnie. Rozsądnym jest więc, wg mnie, nie migać na pasie na którym stoimy (pomijam poruszanie), szczególnie jeśli trwa to długo, oraz w sytuacji gdy po prostu nikogo to nie obchodzi (np samochód za też się ustawił do skrętu a my nie mamy opcji jechać inaczej).
@plnk: Jeżeli pas jest tylko do skrętu, nie da się inaczej jechać to nie musisz. I mi o tym mówiono na kursie gdzie jeżdżący ze mną nie był pewien i specjalnie sprawdzał. Sygnalizuje się zmianę pasa, a tu zmiany nie ma.
@Naxster: @Mamuts: szczególnie że ludzie z naprzeciwka nie wiedzą że to może być pas tylko w prawo.
Ja to nie wiem dlaczego ludzie mają taki problem z kierunkowskazami. Rozumiem na parkingu to bez sensu migac ale podczas jazdy to chyba 90% ludzi albo używa wtedy gdy nic to nie daje bo za późno albo wtedy gdy nie trzeba bo jedzie po łuku. Powinni jakieś AI montować co by włączal sam
@zerathul: W pełni sie zgadzam, że należy i jest to dobry pomysł. Ale pytanie było o prawo. A ono mówi bardzo wyraźnie o zamiarze zmiany pasa bądź kierunku ale nigdzie nie precyzuje czym jest zmiana kierunku. Np jadąc po rondzie zmieniamy kierunek? Jak dla mnie (i jak mnie uczono) miga się jak chce się zjechać dopiero, a jedziemy przecież po łuku. Jadąc po drodze, która tylko skręca mamy tę sama sytuację,
@plnk: Zawsze mi się wydawało, bo tak pamiętam ze swojego kursu (jeżeli cały czas żyłem w błędzie to z chęcią się o tym dowiem i obiecuję poprawę), że stojąc na pasie do skrętu włączony kierunkowskaz musi mieć zawsze pierwsze i ostatnie auto czekające na tym pasie. Ci między nimi mogą wyłączyć kierunkowskaz jeżeli przewidywany czas oczekiwania na skręt jest większy niż gdzieś minuta.