Wpis z mikrobloga

#laptopy #szukamlaptopa #pustulkowelaptopy
Hej, mam pytanie, którą z tych serii ewentualnie:
- Lenovo Ideapad 700-15
- Dell Inspiron 7559
- MSI GE62 Apache

Założenia:
Procesor Intel Core i7-6700HQ (4 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
Pamięć 16 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk 256 GB SSD M.2, Express Cache 8 GB, 1000 GB SATA 5400 obr.
Grafika NVIDIA GeForce GTX 960M, + Intel HD Graphics 530
Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
24 miesiące (gwarancja producenta)
  • 6
@balrog84: Osobiście posiadam GE62. Laptop w sumie takie hmm 8/10. Mam zastrzeżenia do "trwałości" obudowy. Głównie chodzi o punkty mocowania matrycy do kadłuba oraz łączenie spodu komputera z częścią, gdzie spoczywają nadgarstki (ugina się po prawej stronie i trzeszczy). Druga sprawa to głośne tranzystory, przy włączonym trybie "gaming" (użycie GTX970m). I trzecia sprawa to dysk twardy. Montowanie dysków talerzowych do tego typu komputerów, to jak kupowanie S klasy z klimatyzacją manualną...
@bolczan: Dzięki wielkie za ten link, poszerzyłeś moją wiedzę o zupełnie nową platformę, która kusi.

@j_bateman: No właśnie chodziło mi głównie o sprawy związane z samą konstrukcją, trwałością obudowy, ewentualnie dojściem do elementów, warunkami gwarancji. Chociaż sądzę że wszystkie 3 wymienione serie, to będzie to samo, czyt zawsze jakieś mankamenty się znajdą.
@bolczan: No to generalnie nie miał być laptop do grania, tyle że chciałem jakąś kartę tam jednak mieć. Właśnie studiuję http://www.hyperbook.pl/ i powiem Ci, że te lapki wyglądają bardzo dobrze, obudowa projektowana tak, że można łatwo dotrzeć do podzespołów. Co ważne spore możliwości konfiguracji przy zakupie, dodatkowe usługi jak czyszczenie, a cena bardzo atrakcyjna.