Wpis z mikrobloga

#libertydirect chyba zgłupiało...
W zeszłym roku 350zł za OC, w tym roku (bez żadnych szkód, te same warunki itd) - 480zł! Toż to 40% więcej. Co ciekawe - ich kalkulator wylicza mi przy tych samych warunkach niecałe 360zł...

Już kiedyś Link4 mi tak chciało zrobić - pierwsze ubezpieczenie tanie,drugie prawie 2x droższe, LU do tej pory było w miarę rozsądne, ale teraz przegięli.. Jak nie przyślą nowej wyceny (o którą ich poprosiłem) - cóż, poleci wypowiedzenie :)

#oc #ubezpieczenie #ubezpieczenia
  • 9
@ziel_ar: poczekam aż oni odpowiedzą, jak niezadowalająco, to na pewno skorzystam, bo u nich mam jeszcze prawie 3 tygodnie do końca umowy, więc jest czas na wypowiedzenie :)
@husky83: Ogólnie jest tendencja zwyżkowa. W zeszłym roku sporo towarzystw musiało wypłacać polisy w większej niż założenie skali. Tłumaczyli się, wichurami, gradobiciem i innymi czynnikami. Ile w tym prawdy? Nie mam zielonego pojęcia. Przekonam się w lipcu co mnie czeka, ale nie spodziewam się niczego dobrego. A tak z ciekawości. Sprawdź OWU i zobacz czy nie masz na przykład zwyżki za wiek auta? Dodałeś drugiego kierowcę? Może coś Ci podniosło sztucznie
@w_t_d: Że coraz więcej to wiadomo :) Ale żeby o tyle? Co mnie interesuje w ubezpieczeniu OC wichura czy coś podobnego...
Być może wiek auta, ale wątpię, bo zrobiłem wycenę na ich kalkulatorze i wychodzi minimalnie więcej niż w zeszłym roku, a zdecydowanie mniej niż propozycja, którą oni mi przedstawili.. Więc wiek auta raczeni nie ma znaczenia.

Dane podałem dokładnie te same - ilość i daty urodzeń kierowców, daty praw jazdy,