Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mazursky: Nigdy nie miałem tak poharatanych palców. Miałem raz szwy na kciuku ale jakoś się zagoiło bez takich strupów. Miewałem też strupy, gdzie jakaś zakrzepnięta krew została pod skórą i pomimo całkowitego zagojenia nawet po paru tygodniach ciągle tam siedziała w postaci czarnej kropki lub kreski. Ale były to na tyle małe rany że mogłem ten kawałeczek skóry wyciąć np. żyletką tak że nie krwawiło i potem po paru dniach wyglądało
@mazursky: No to spytaj w poradni co robić, bo jak na własną rękę zaczniesz kombinować to jeszcze się okaże że robisz coś przeciwnego do tego co wymyślili w poradni i tylko pogorszysz sprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mazursky:
Jestem lekarzem. Nie kombinuj z niczym "naturalnym", tylko niech chirurg oczyści Ci ranę. Pomijając fakt, że przez internet nie da się ocenić rozległości ani stopnia zaawansowania martwicy. Niech to zobaczy i ewentualnie oczyści, najlepiej ortopeda, który to zakładał. Jeśli nie, to w najgorszym razie może pójść Ci infekcja po kirschnerach, które masz w palcu, i możesz nawet ten palec stracić.
@mazursky: Ja nie twierdzę, że jesteś oszołomem. Sam preferuję załatwiać takie sprawy na własną rękę i własnymi metodami zgodnie z zasadą że największą mądrością jest zdrowy rozsądek ( ͡° ͜ʖ ͡°) W powyższych postach właśnie przedstawiłem jedynie moje zdanie i napisałem co ja bym zrobił.
@Aequitas87: Dzięki za odpowiedź. Po zdjęciu szwów mam nic nie ruszać do najbliższego poniedziałku. Antybiotyk (po 14 dniach) pozwolono mi już odstawić a opatrunek zmieniono już na suchy. Octanisept czeka już na półce. Rozumiem, że się tym zajmujesz i fajnie, że wg Twojej opinii wyjadą to przyzwoicie.
@Aequitas87: Dzięki, dla mnie taka opinia jest bardzo cenna . Myślałem, że jak palec przeżył pierwsze krytyczne 2 tygodnie to już będzie z górki, a tymczasem na każdym kroku czai się jakieś niebezpieczeństwo i zagrożenie, że będzie po nim.