Wpis z mikrobloga

Dziś rocznica śmierci Tonego Halika. W związku z tym takie pytanie do tych, którzy śledzą #grafzerovlog (zapraszam do obserwowania) i nie tylko:
Jaką literaturę podróżniczą polecacie? Niestety mam jakoś tak, że nie bardzo podchodzą mi takie zwyczajne reportaże podróżnicze pisane na zasadzie: byłem tu ludzie żyją biednie, byłem tam i widziałem złą władze, a tam z kolei trudno sie dostać wiec opisze Wam, jak tam doszedłem. Lubię czytać Stasiuka (choc to nie reportaż) bo jest jakiś, konkretny, stasiukowy (nawet jeśli się z nim nie zgadzam). Lubię eseje Herberta bo pisał więcej o historii danych miejsc niż o ich teraźniejszości. I to (poza paroma wyjątkami chyba wszystko).
Podrzucicie coś co zmieni moje spojrzenie na ten rodzaj literatury?

#literatura #ksiazki #ksiazka #podroze #podrozujzwykopem #swiat #czytajzwykopem

@alczas1 @iLovePierogi @Kavelach @kurp @lukaszmarynczak @agaja @notoriety @tekon @Shashek @HamsterKNH
centryfuga - Dziś rocznica śmierci Tonego Halika. W związku z tym takie pytanie do ty...

źródło: comment_LzpJ1XGP9OEql8kYOajNPLe6o1Tc7kEV.jpg

Pobierz
  • 10
@centryfuga: Michniewicz ma momentami coś do powiedzenia i dobrze się czyta (to samo z Cejrowskim). Sam jestem fanem Terzaniego, polecam też "przez drogi i bezdroża" Hallera - jedna z najlepszych książek o Chinach jaką czytałem. Wszystko zależy czy interesuje cie konkretny region, aspekt życia, historia miejsc itp. A jak chcesz lekką lekturę "pseudo-podróżniczą" to polecam awanturniczego z przerostem ego autora - Cyzie Zyke - dawno się tak dobrze nie bawiłem przy