Wpis z mikrobloga

Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Nabyłem drogą kupna patelnie grillową co by urozmaicić trochę żarcie. Wszystko fajnie, zrobiłem sobie już na niej kuraka i było dobre. No, ale gdyby było wszystko idealnie to bym nie zaśmiecał tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytanie jest, co i w jaki sposób można na takiej patelni zrobić żeby było smaczne? Myślałem nad jakimiś warzywami, ale czasami zjadłoby się coś innego, a nie tylko ciągle to samo na 1000 innych sposobów ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecicie jakieś dania, ew. produkty które można przygotować na takiej patelni? Najlepiej bez tłuszczu, ale z tłuszczem też mogą być jak dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja inwencja twórcza kończy się na kuraku z kartoflami ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gotujzwykopem #januszegotowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 22
burgery z fasoli czy ciecierzycy


@monkali: uważaj żeby się nie zlecieli idioci z #bekazwegetarian ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak myślałem na początku żeby Ci pw zaspamować tymi pytaniami, ale jednak przerobiłem to na wpis na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Red_Devil: pamiętam jak jakiś czas temu spaliłem warzywa na patelni, diluj z tymi umiejętnościami
@Red_Devil w sumie jak nie spróbuję to się nie nauczę, z jakiego miensa robić burgery? Bo jak dobrze rozumiem to robi się po prostu mielone, ale nie wiem z czego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@vomalio: Tylko wołowe, mówisz w zaufanym sklepie mięsnym "wołowe mielone na burgery" i żeby zmielili przy tobie, nie jakieś wcześniej zmielone "mieszane" 95%wieprz 5% wołowiny
@vomalio: Wczoraj w #lidl kupiłem burgery wołowe o składzie: 99,5% mięsa + przyprawy.
Na patelnię bez żadnego tłuszczu, potem do podpieczonej buły z ulubionymi dodatkami (ser, warzywka, sosy).
@vomalio:
jeszcze z kategorii cheat meal: plastry ananasa zgrillowane, gdy są ciepłe nakładasz kulkę lodów waniliowych :)

Z warzyw: cukinia, bakłażan, cebula pokrojona w grube plastry, papryka, biała rzodkiew. Do cukinii marynata z oliwy i mięty, do innych przyprawy wg uznania: papryka, czosnek, pieprz grubomielony itd.