Wpis z mikrobloga

@Colek: @Prokurator1990: @wysuszony: Dlaczego głupie? To, że wolę zobaczyć kraj zamiast siedzieć w domu to głupie? Prawdopodobieństwo, że trafię do niemieckiego burdelu dla młodych chłopców jest takie samo kiedy idę poboczem do domu jak i kiedy jadę autostopem. Pedofile i degeneraci nie łapią dzieci na stopa, a przynajmniej tak mi się wydaje... Szkoda szczępić ryja. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Szitek: a jak cię #!$%@? samochód? Nie mogą nic zrobić w szpitalu bez zgodny prawnej opiekunów, bo nie masz 18 lat. Tak na przykład. Weź poczekaj te dwa lata.
@Colek: Jak mnie #!$%@? samochód to wykonują zabieg ratujący życie i nie potrzeba zgody rodzica. Chodzi mi o to, że za 2 lata też może mnie #!$%@?ąć samochód, może mnie ktoś porwać i sprzedać moje organy. Więc jaka jest różnica?
@Szitek: Samo przebywanie na dworze o tej porze jest legalne ale demoralizacja juz nie

Art. 4 Ustawy o postępowaniu ws nieletnich:

§ 1. Każdy, kto stwierdzi istnienie okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, w szczególności naruszanie zasad współżycia społecznego, popełnienie czynu zabronionego, systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego lub kształcenia zawodowego, używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia, uprawianie nierządu, włóczęgostwo, udział w grupach przestępczych, ma społeczny
@Szitek: a czemu ma byc nielegalne? Bez przesady, jak ty w ogole to widzisz, stoisz sobie na wylotowce i pojezdza policja i pyta "ma pan dowod"? :D Co najwyzej mozesz miec chyba problem czasem w jakims hostelu/hotelu sie zameldowac nie majac dowodu np.
@Szitek:
Po pierwsze @MaciejPN ma rację. Podróżując po świecie autostopem trafia się na dwie główne przeszkody. Pierwsza z nich to wydostanie się z Polski, a druga to powrót do domu po przekroczeniu naszej granicy.
Na początek polecam spróbować gdzieś poza naszymi granicami, bo się zrazisz. Jeżdżenie autostopem po Polsce, to zabawa dla doświadczonych zawodników.

@Colek: A jak rodzice pojadą na delegację i w drodze do szkoły pieprznie go auto? A
@GoodPain: W porządku, ale w moim wieku to niestety wykluczone. Dlatego chciałbym już zacząć swoją przygodę z autostopem, a póki co to zacznę od Polski. Coś muszę zaplanować, bo mimo wszystko jestem uzależniony od rodziców. Jedynym problemem jest to, że moja rodzicielka twierdzi, że policja mnie zatrzyma i będą kłopoty. Tylko jaka jest realna szansa, że zatrzyma mnie policja, trafię na rzeczywiście upierdliwego funkcjonariusza, który nie odpuści i wyląduję w domu
@Szitek: jak miałem 17lat to stopowałem za granicę. Nie było żadnych problemów. Niech rodzice napiszą ci zgodę po polsku/agielsku i niech to notariusz podbije - koszt pewnie 20zł a będziesz miał papierek że ci pozwolili. I wytłumacz jej, że będziesz bezpiecznejszy stopując na niemieckiej autostradzie, na jakimś autohofie, niżeli przy polskiej krajówce, gdzie faktycznie tir cie może rozjechać.