Wpis z mikrobloga

Co drugi wpis dotyczący telefonów przepełniony komentarzami: "przecie #windowsphone to gunwo, trup, wszystko #!$%@?", "srajfon #ios dla debili, którzy mają kasy jak lodu, pedauy", "tylko #android, najlepszy".

Krótkie podsumowanie dlaczego nigdy nie będę miał Androida:
- Facebook na Androida …czyta twoje wiadomości SMS
- Google może zdalnie wyłączyć blokadę ekranu na Androidzie
- Google zna wszystkie hasła do sieci Wi-Fi na świecie?
- Uwaga na niesłyszalne reklamy! Reklamodawcy wykorzystują ultradźwięki do tajnej komunikacji pomiędzy telewizorami a smartphonami
- Logowanie na konto Google bez hasła…

A to tyle na dobry początek. Wystarczy poszukać informacji, aby zobaczyć jak bardzo ten system jest nastawiony przeciwko użytkownikowi. Ale niektórzy nie chcą tego widzieć.

Dlaczego korporacje jedne systemy nagradzają masą aplikacji, a inne są wręcz dławione brakiem możliwości?
Ponieważ liczą się tylko możliwości, jakie ma firma za pomocą waszego telefonu. Wszystko się odbywa za waszą zgodą. No, ale co mnie tam. Dalej czcijcie swojego Androida. chwaląc się snapami atencjuszek.

PS. Kiedy już ktoś zacznie atakować, że WP i iOS mają tak samo - nie, nie mają.
1. Aplikacje na iOS i WP otwierają się w zamkniętych sandboxach.
2. M$ i Apple nie zbiera informacji nt. waszych danych, informacji o użytkownikach czy haseł do WiFi i nie jeździ potem wszędzie Google Carem robiąc fotki do Street View.
  • 23
  • Odpowiedz
@Formek21: Out trollu.
@bartdziur: Microsoft/Apple się łączy i zbiera informacje nt. sieci wifi w Twojej okolicy za pomocą M$/Apple Carów? Nie.
Możesz się zalogować bez hasła na swoje konto? Nie.
Czy Facebook na iOS/WP zbiera informacje nt. tego skąd się logujesz, jaki jest typ połączenia, operator, numer telefonu w przypadku połączenia innego niż wifi? Nie.
  • Odpowiedz
Nawet jeśli, to co z tego? Nie słyszałem jeszcze o żadnej osobie na świecie, która była z tego faktu poszkodowana.


@Colo99: XDDDDD
Co z tego, że Snapczat ma dostęp do mojego mikrofonu, kamery, smsów?
Co z tego, że Facebook ma dostęp do moich wiadomości, danych operatora i mojego billingu?
To już jest kwestia na ile cenisz swoją prywatność.

A co do poszkodowania... Pomyśl, co się może dziać, jeśli telefon, który Cię
Zatwardzenie - > Nawet jeśli, to co z tego? Nie słyszałem jeszcze o żadnej osobie na ...
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: XDDDD Odwieczna beka z takich ludzie jak Ty. Kup sobie Nokie 3310 i wtedy na pewno nikt Cię nie będzie szpiegował. Co z tego jeśli Google wie jakie mam hasło do WiFi czy wie gdzie jestem? Dokładnie to samo wie o wszystkich innych osobach i co? Zabiją kogoś? A może porwą dla okupu? Michau też zna Twoje hasło do konta na Wykopie i jakoś nie marudzisz.

edit/ No i #!$%@?
  • Odpowiedz
@inplaz: Uruchamiałeś kiedyś system na wirtualnej maszynie?
Nie ma on dostępu do niczego, chyba, że mu na to pozwolisz.
W podobnych "wirtualnych maszynach" są uruchamiane aplikacje na tych systemach. Mają swoje "Sandboxy". Czym to skutkuje? Ano np. tym, że aplikacja nie może zaciąć systemu (jak na Androidzie), bo wówczas wysypuje się tylko ta zamknięta sytuacja, a jak z udostępnianiem danych - brak dostępu. Sam Microsoft wydał oświadczenie ws. polityki prywatności, że
  • Odpowiedz
kiedyś z różowym rozmawialiśmy o telewizorach samsungach, telefon leżał obok na ładowarce pod wifi. Jak wróciła do siebie do mieszkania to mi napisała, że teraz same telewizory samsunga w reklamach na telefonie ma. Pszypadeg?


@Sihill_pl: Nie sądzę.
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: Poważnie? Przykład z Wykopem był na poziomie Twojego zarzutu szpiegowania i wszelakich teorii spiskowych, w które wierzysz.

Żeby przypadkiem Google nie sprzedało contentu z Twoimi reklamami to używasz dwóch VPNow, trybu prywatnego w przeglądarce i na ŻADNEJ stronie nie akceptujesz ciasteczek, bo boisz się ze Google na Tobie zarobi? Jeśli tak to gratuluję, oszukałes system i możesz robić co tylko chcesz. Podziwiam Cię, naprawdę.
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: + właśnie odpisałem Ci Androida. I co teraz poczniesz w swoim życiu? Google już Cię znalazł i zaraz będziesz widział reklamy o odpowiedniej tematyce. Połóż się lepiej w łóżku i okryj folia aluminiowa, żeby Cię nie namierzyl.
  • Odpowiedz
Poważnie? Przykład z Wykopem był na poziomie Twojego zarzutu szpiegowania i wszelakich teorii spiskowych, w które wierzysz.


@Colo99:
1. Ale bardzo nie trafiony.
2. Nie widzisz różnicy między wiarą, a wiedzą, więc Ci wytłumaczę.
Kiedy nie masz dowodów na istnienie czegoś - wówczas wierzysz. Np. wiara w Boga.
Kiedy masz dowody na istnienie czegoś - nie możesz wówczas wierzyć, porzucasz wiarę, a zdobywasz wiedzę.

Dowody na taką, a nie inną
  • Odpowiedz
@TSoprano: Tak jak napisano w artykule to jest pewna metoda, ale:
1. Ile osób jest tego świadomych?
2. Odsyłam do https://m.facebook.com/policy :

Informacje o urządzeniach.

Gromadzimy informacje pochodzące z komputerów, telefonów i innych urządzeń, na których instalujesz usługi lub których używasz, aby z nich korzystać, oraz informacje o tych komputerach, telefonach i urządzeniach w zakresie zależnym od przyznanych przez Ciebie uprawnień. Możemy łączyć informacje, pochodzące z różnych urządzeń, co ułatwia
  • Odpowiedz