Wpis z mikrobloga

Mireczki mirunie. Mam klasę jak w screenie bawię sie z projektem webowym w MVC. Wygenerowałem bazę danych z code first. Jak zmajstrować listę elementów w bazie danych, żeby było ok? Mam w bazie wygenerowane kolumny Numberinvoice, datetime i comments, ale listy elementów mangas nie mam w kolumnie i nie wiem jak ugryźć tego typu rozwiązanie. W jednej fakturze może być kilka pozycji zakupów.

#csharp
źródło: comment_jR81j3ioX61gQekMLmSESSrWdsn0117k.jpg
  • 6
W klasie invoice powinieneś mieć zamiast listy public virtual ICollection Mangas { get; set; } (ICollection zamiast List ponieważ jest wydajniejsze dla EF. List też zadziała poprawnie. Virtual zapewnia ci tzw. lazy loading dzięki czemu kolekcja Mangas będzie 'dociągana' z bazy razem z invoice bez konieczności zastosowania include. W klasie Manga musisz posiadać InvoiceId (wielkość ma znaczenie, inaczej trzeba narzucic atrybut) oraz pole nawigacyjne public Invoice Invoice { get; set; } Na
@violator: Tylko jeśli jako klient złożę listę zamówień (klasa manga) to pytanie czy VS wygeneruje mi kod widoku do tej listy czy muszę się opierać o ID faktury dla tej listy? Chciałbym, potem wyświetlić fakturę (invoice) tak, żeby mieć listę elementów mang z jednej faktury i jeśli będą powiedzmy cztery faktury, to żeby każda z nich miała minimum jedną pozycję do max kilku.
@KorelacjaProkrastynacji: To jak sobie zaimplementujesz składanie zamówień to już twoją brocha. Możesz kombinować na kilka różnych sposobów i wydaje mi się że jeśli tak chcesz to zrealizować to nie tędy droga. Zastanów się czy mang ma być w ogóle połączone relacją z invoice skoro istnieją one już wcześniej w bazie niż sama invoice. Może żeby przechowywać obiekty w fakturze stworzyć do tego osobną tabele. Co do generowania widoku nie wiem o
@violator chce stworzyc baze danych z fakturami i chodzi o to, zeby faktury zawieraly liste produktow, gdzie podaje liczbe sztuk i ich wartosc , i chce liste azmowienia potem jakos zapisac do nowo wygenerowanej faktury, aby bylo idac ze pierwsze zamówienie to 4 produkty, drugie to 3 produkty itd. aby potem byla mozliwosc szczegolowego rzegladu pozycji w detalach osobnych widokow faktur. w teorii jest to dobra droga, w praktyce nie wiem, bo