Wpis z mikrobloga

„Mnie proszę Państwa gówno obchodzi, kto z kim sypia, tylko jakim jest człowiekiem.


Dorota Wellman jest sojuszniczką osób LGBT i dołączyła do akcji "Ramię w ramię po równość" Kampanii Przeciw Homofobii.

W nagranym filmiku mówi m.in. o parze swoich przyjaciół:

Akceptujemy tę parę w pełni uważając ich za pełnoprawny związek i za pełnoprawną rodzinę. (...) Mieszkają obok mnie.

"Jak Państwo czasami mówią „pedał” czy „lesba”, to jestem bardzo ciekawa czy Państwo znają w ogóle jakiegoś geja albo lesbijkę? Pewnie nie. Czasami nawet nie wiemy, że mieszkają obok nas. Dlatego ja Państwu o tym mówię, bo czasami opowiadamy takie pierdoły, a nie mamy zielonego pojęcia o czym mówimy.


https://www.youtube.com/watch?v=2yzVA6z54uA

#neuropa #lgbt #homoseksualizm #ramiewramie #polska
falszywyprostypasek - > „Mnie proszę Państwa gówno obchodzi, kto z kim sypia, tylko j...

źródło: comment_1HB89i64gXo4R72yDWbfqJNcgktWH4Tj.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@PanWiatrak: Katachreza sufiksu -fobia jest spotykana powszechnie w języku i to nie tylko w przypadku homofobii.
Oczywiście doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, że homofobia nie oznacza tylko i wyłącznie strachu wobec osób LGBT, bo tego typu poszerzeń, czy przesunięć semantycznych jest multum i posługujesz się nimi na co dzień.
Bo chociażby woda nie boi się hydrofobowej powierzchni. Wściekły człowiek nie boi się wody, a dostaje charakterystycznych mimowolnych skurczy, objawów
  • Odpowiedz
FOBIA - strach przed czymś


@PanWiatrak: Przykładem chociażby hydrofobia w chemii, co nie? A ekonomia to nauka o gospodarstwie domowym? Nie nauczyli cię, że słowa zmieniają swoje znaczenie przez lata, szczególnie jeśli mowa o innym języku?
  • Odpowiedz
Uczyli mnie za to, że jak coś jest nienormalne to jest nienormalne i żadne próby wmawia, że tak nie jest, niczego nie zmienią. I nie ma to nic wspólnego z tak ulubionym przez lewactwo słowem nienawiść lub mowa nienawiści. Nienawiść to bardzo mocne słowo a potwierdzenie komuś że jest nienormalny w żadnym stopniu nie jest nienawiścią.
  • Odpowiedz
Świetny argument. Świat z takich normalnych inaczej ile by przetrwał? 1 pokolenie? Chyba, że cuda się zdarzają. Głupki też istnieją od zawsze, to nie znaczy że są normalni. Ech... Proponuję wyjechać do Szwecji... Tam lubią dziwactwa i jeszcze mówią że to normalne. ;)
  • Odpowiedz
Co to znaczy "nienormalne"?


@BarekMelka: Jeżeli 98% społeczeństwa jest hetero to ten 2% jest odstępstwem od normy

i to jest fakt.

chyba że chodzi ci o nienormalne w sensie złe
  • Odpowiedz
Świetny argument. Świat z takich normalnych inaczej ile by przetrwał? 1 pokolenie? Chyba, że cuda się zdarzają. Głupki też istnieją od zawsze, to nie znaczy że są normalni. Ech... Proponuję wyjechać do Szwecji... Tam lubią dziwactwa i jeszcze mówią że to normalne. ;)


@PanWiatrak:

1 pokolenie?

świat złożony z osobników homoseksualnych z pewnością.
  • Odpowiedz
to nie jest 'irracjonalna nienawisc'


@piotr-dolega: Taa.. właśnie widać po wypowiedziach tutaj w komentarzach :D

tylko zwyczajne stwierdzenie ze to są chorzy ludzie. chorzy i tyle.


Specjaliści w tej dziedzinie uważają inaczej. Ja zwyczajnie stwierdzę, że to nie jest choroba.

to że gdyby na świecie zabrakło osób LGBT nie stało by się nic złego.


@Anaris: A w czym one przeszkadzają? Czemu chcesz, żeby ich nie było?
  • Odpowiedz
@Wulfee: W niczym mi nie przeszkadzają ale gdyby ich nie było to reszta społeczeństwa nie odczułaby negatywnego skutku ich braku. Natomiast gdyby wszyscy tacy byli... sam sobie odpowiedz.
  • Odpowiedz
@Anaris: Oczekujesz, że odpowiem, że gatunek ludzki by nie przetrwał.
O nie! W alternatywnym uniwersum by nas sprowadzili na zagładę.
Teraz możemy z ulgą uznać, że to są chorzy ludzie! Stosujmy wobec nich agresję i utrudniajmy im życie za to, to może im przejdzie.
A poważniej, to owy hipotetyczny "problem" można już na wstępie obejść na wiele sposobów i wcale zagrożenie gatunku w takim scenariuszu nie wystąpi. Pierwszym z brzegu kontr-argumentem
  • Odpowiedz
Jeżeli 98% społeczeństwa jest hetero to ten 2% jest odstępstwem od normy

i to jest fakt.


@Anaris: Ciekawostka - gdyby tak stawiać pojęcie normalności, to prawdopodobnie żadna osoba nie jest normalna, tj. nie ma takiej osoby, które wszystkie swoje cechy miałaby takie jak większość społeczeństwa.
  • Odpowiedz
Świat złożony tylko i wyłącznie z osób bezpłodnych nie przetrwa 1 pokolenia.

Co to wnosi do tematu?


@Wulfee: To wnosi że osoba bezpłodna też jest chora ... Nie neguję, że nie ma osób homo - twierdzę tylko, że ich psychika nie jest normalna.
  • Odpowiedz