Wpis z mikrobloga

Mirasy doradźcie mi. Chcę kupić telefon do 1300 zł max. Aktualnie mam Nexusa 4 i jestem zadowolony ale zaczynają się z nim różne problemy.
Zastanawiam się nad Nexusem 5x i Asus Zenfone 2 - wersja z 4gb ram(ZE551ML Model). Ktoś tutaj posiada ten drugi telefon? Może coś o nim powiedzieć. Sporo osób na mirko posiada nexusa 5x i chwała z tego co widzę. Może też coś powiedzą czemu nexus a nie Zenfone.
Jakieś inne propozycje? Wymóg jest chyba jeden #czystyandroid bo przywyklem do niego i braku śmieci z nakładek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#telefony #android #nexus5x #zenfone
  • 22
@Ow3n Często ten fon w tej kwocie się przewija. Masz go? Nie jestem pewny czy stoi na równi z "bebechami", chyba baterię ma lepszą?
@DrPur: Szczerze, Asus - okey, ale na krótką metę. Po roku wychodzi, że to nie jest "lepsza marka" w telecomie, do tego akurat zenfone2 ma skopany soft od aparatu i jest on wręcz tragiczny.Aktualicje, często się opóźniają o kilka miesięcy, do tego jak już ją wypuszczą to koniec, zapominają o telefonie i tyle, Tym bardziej, że jest zapowiedziana 3. Korzystałem z zenfone5 lekko ponad półtora roku. Był okey jak za telefon
@Yaycobs Fajna konkretna odpowiedź. Dzięki wielkie. Myślałem jeszcze o Nexus 6 ale te 1700 zł boli a podobno nie jest tak doskonały co 5x czy 4.
@Yaycobs: Takie uroki tego ze Asus używał procesorów Intela, a polityka Intela nie była zbyt przyjazna jeśli chodzi o wsparcie dla aktualizacji telefonów do nowszych androidów na ich procesorach i wyglądało to jeszcze gorzej niż w przypadku mediateka. Do tego słaba obsługa modułów typu aparat gdzie zwyczajnie procesor nie radził sobie z obsługą nagrywania wideo. Jedyną ich zaletą była duża moc przy niskiej cenie.

Dlatego też Intel jest królem tabletów, duża
@DrPur: Też polecam N5x - fajnie leży w dłoni, spoko ekran, czytnik linii papilarnych działa elegancko, bateria ok, mocny procesor. Z wad na pewno RAM - tylko 2GB. Na razie wystarcza, ale przydaloby sie wiecej. Aparat tez spoko.
@vegaushp Akurat zenfone5 z którym miałem styczność był na "snapie", choć też są na intelu :) Ale z resztą zgadzam się jak najbardziej. 2GB ramu mało na czystym andku? Nie powiedziałbym, bardziej skłonny byłbym, że to odpowiednia na ten moment ilość.Choć wiadomo, że nie jest ta szalona ilość.
3GB ramu z nakładką < 2GB z czystym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do ekranu w N5x dla mnie to
@Yaycobs: Teraz 5x to fajna opcja bo na początku cena zdecydowanie zbyt duża. Chociaż ja bym powiedział że warto jakby @DrPur poczekal na premierę motoz play bo zostało już tylko 8 dni, a do sprzedaży u nas ma trafić podobno do 2 tygodni od premiery.
" @Yaycobs: Teraz 5x to fajna opcja bo na początku cena zdecydowanie zbyt duża. Chociaż ja bym powiedział że warto jakby @DrPur poczekal na premierę motoz play bo zostało już tylko 8 dni, a do sprzedaży u nas ma trafić podobno do 2 tygodni od premiery. "

Myślisz, że zejdzie dzięki temu cena nexusa? Czy jako propozycja kupna aczkolwiek wg mnie cena przekroczy mój max (,)