Wpis z mikrobloga

@l-_-l: niby tak, ale mi zależy niestety na czasie a poza tym też wyczytałem że z ta mikroregulacja nie jest tak super, bo dla 11mm musze miec inna, dla 16mm inna i dla 20mm inna wartość :/

@notdot: a Ty nagrywałeś nią filmy? czy tylko zdjęcia?
@notdot: a na tym nikonie miałeś ten back/front focus? czy od samego początku ostrzyła idealnie? I czy zauważyłeś może że na 11mm masz mniej nasycone kolory niż na 20mm? Pytam bo na 11-16 2.8 tak właśnie mam :/
@notdot: no to tak, na filmie niestety zauważyłem taką przypadłość :/ dodatkowo tokina 11-16 robi mi mozaike na twarzach i nie tylko (na 11mm) widać piksele dość duże, dlatego też muszę zmienić. Odziwo zdjęcia robi idealnie ostre i zero błędów
@notdot: wiesz co.. to samo jest na 3 aparatach niestety :D 7D mark2, 70D i 60D i na wszystkich 3 te same przypadłości. Jest to błąd obiektywu niestety... zaczeło się to pokazywać tak 2-3 miesiące już po gwarancji, wysłałem do krakowa na naprawe to nie dość że źle zamocowali mi pierścień do tulipana (chociaż i tak nie uzywam) to niby go naprawili, ale jednak wszystko zaczyna wracać. Ale dzięki za odpowiedź