Wpis z mikrobloga


Elo mirki, meczy mnie ostatnio taki temat: często spotykam się ze swojego rodzaju szydzeniem z ludzi pracujących dla korporacji - 'korposczury', 'karierowicze', 'zarobasy', 'lemingi' - to tylko jedne z niewielu określeń jakie można usłyszeć o tej części społeczeństwa - i w sumie to zastanawiam się - gdzie powinien pracować człowiek 'nie-korposzczur'?

W piekarni? U fryzjera? W restauracji? Startupie? Urzędzie? W policji? Szpitalu? Założyć swoją firmę?

Pracowałem w wielu małych i dużych firmach w Polsce i za granicą i nigdzie nie dostałem lepszych warunków niż w korporacjach, a nie czuję się przy tym w żaden sposób gorszy od reszty społeczeństwa.

#korposwiat #pytanie
  • 6
@pilot1123: nie no, jeśli tak to spoko, nawet lepiej bo możesz mieć wgląd w co gorsze sytuacje, ale często się spotykam z takim potężnym hejtem na różne korpo że aż się zastanawiam gdzie wg statystycznego wykopka powinno się pracować żeby nie być szczurem czy lemingiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ToJaZabilemMufase: w korpo czasem (często?) pojawiają się ludzie, dla których praca dla danej firmy jest najwyższym celem i dobrem, dla którego potrafią wymordować współpracowników do drugiego pokolenia. Pewnie to od nich się wzięło.