Wpis z mikrobloga

No ale to wina PiSu, że CZD tonie w długach. Dodatkowo pielęgniarki podburzane są przez byłego ministra zdrowia Arłukowicza i łamią zeszłoroczny kompromis 4x400 zł.

Średnia pensja pielęgniarek w CZD to przeszło 4000 zł brutto.
Zwolnić na bruk.

#polityka #pielegniarki #platformaobywatelska #zdrowie #czd #pis
LaPetit - No ale to wina PiSu, że CZD tonie w długach. Dodatkowo pielęgniarki podburz...

źródło: comment_cKSpSAKlKziG0cAnTheYIyNnCEDs811M.jpg

Pobierz
  • 27
wszystko co złe wina PO, a co dobre zasługa PIS,


@fortheworld: ale bełkot. Odnieś siędo wykresu a nie pitolisz bzdury waść.
W ten sposób PO ukrywało zadłużenie, które oficjalnei wyniosło jedynie 500 mld ale kolejne xx mld jest ukryte właśnie po różnych instytucjach publicznych czy agencjach. Kreatywna księgowość Pana rostowskiego.
@LaPetit: Co #!$%@? ?

Średnia pensja pielęgniarek w CZD to przeszło 4000 zł brutto.


W GW czy onecie to przeczytałeś?

Dodatkowo pielęgniarki podburzane są przez byłego ministra zdrowia Arłukowicza i łamią zeszłoroczny kompromis 4x400 zł.


Dlatego że zrobiono przekręt z pensją podstawową i odebrano dodatki. Czyli pielęgniarki nie dostały nic więcej.

Zastanów się nad swoimi słowami. Ja wiem ile pielęgniarki zarabiają, ty najwidoczniej nie. To że biorą dyżury żeby przeżyć się
@LaPetit: Sprytnie do tego liczą się płace oddziałowych, zabiegowych i pielęgniarek na kontraktach ( ͡° ʖ̯ ͡°). Wynagrodzenie bardzo ciekawie sformułowane, ciekawe czemu nie napisali ile wynosi stawka godzinowa ( ͡° ʖ̯ ͡°). Do tego policzyli im wysługi dodatki i premie. Widzisz różnicę? Kłamstwa i kłamstewka i potem pielęgniarki podobno zarabiają kokosy a na kwitku 1800. Widziałeś akcję Pielęgniarko pokaż kwitek? Polecam.

U
Widziałeś akcję Pielęgniarko pokaż kwitek? Polecam.

@dr_Batman: widziałem, ale wpis dotyczy CZD w Warszawie i pielęgniarek tam pracujących.
I to mnie bulwersuje, bo w innych rejonach mają one po 1800 zł / rękę, a w takim CZD średnio po prawie 5000 zł brutto i jeszcze strajkują.
@LaPetit: Bez jaj ty wg nie słuchasz. Nie mają 5000 brutto na rękę. Nie rozumiesz tego? To jest propaganda, dziel i rządź. Władza chce żebyś myślał że mają dobrze i żeby ich społeczeństwo nie popierało bo wtedy mogą olewać strajk. Jakby społeczeństwo popierało te strajki w 100% to nie mogli by tak długo olewać złego finansowania służby zdrowia. Wiesz co robią? Krzyczą że pielęgniarki nie zarabiają dużo bo lekarze mają za
@LaPetit: Ci bez specjalizacji zarabiają 2200 na rękę wychodzi jakieś 13zł/h. Chcesz biednego lekarza? Każdy rezydent tz bez specjalizacji jest biedny. Ci bez specjalizacji, którzy nie dostaną się na rezydenturę pracują za darmo ( ͡° ʖ̯ ͡°). Podstawka w szpitalu dla specjalisty zależnie od miasta oscyluje w okolicach 4/5 na rękę. Dodam że ze specjalizacją ma się już jakieś hmm 35 lat ( ͡° ʖ̯
@LaPetit: Nie wiem jak mają te z CZD ale moja mama jest pielęgniarką i od wielu lat nie mieli realnej podwyżki poza tym 4x400 tylko że tak naprawdę na dzień dzisiejszy mają podwyżkę 400 brutto czyli 200 na rękę i jak mam być szczery to nie dziwię się że wyszkolone pielęgniarki wyjeżdżają bo nie jest to praca łatwa i często nieprzyjemna, do tego zagrożenie zarażeniem się. A zarobki pielęgniarek są bardzo