Wpis z mikrobloga

@zetware: trzeba za każdym razem nfc uruchamiać? Bo to chyba do zbliżeniowych zakupów trzeba? Czy apka sama odpala nfc? Nie lubię miec niepotrzebne rzeczy włączone cały czas;p
@desygnat: ja korzystam regularnie od ponad pół roku i to jest po prostu świetne. Ja głównie płacę tym zbliżeniowo w sklepach - na plus to, że to działa jak normalna karta paypass więc nie trzeba szukać terminalu wspierającego polskie wymysły typu blik. Po prostu przykładasz do terminalu tel z odblokowanym ekranem (to ważne, bo NFC nie działa na zablokowanym, zgaszonym ekranie), piknięcie i potwierdzenie na ekranie. W opcjach apki możesz włączyć
@desygnat: z punktu widzenia terminala to Twój telefon traktowany jest jako karta zbliżeniowa, taka z wyłącznikiem, bo jak masz zablokowany ekran to zbliżeniowo nie zapłacisz. Ponadto co 5 transakcji musisz zalogować się do apki żeby pobrać tokeny autoryzacyjne do płatności zbliżeniowych więc jak dla mnie jest to super bezpieczna metoda płatności bo mam nad nią całkowitą kontrolę. Korzystam z niej od kilku miesięcy i nie ma żadnych problemów.
@desygnat: a nie mówiłem,że zajebiste :D

BTW: tam masz już aktywny subrachunek techniczny, możesz z niego korzystać - na wysuwanym menu bocznym apki wybierasz rachunek z którego ma być płacone, domyślnie masz aktywny podstawowy numer konta bankowego
ale jak chcesz to po przelaniu kasy na 2. numer konta i wybraniu go w appce nie ma problemu by z niego korzystać.
Tyle tylko, że wygodniej to robić z głównego bo nie musisz