Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #euro2016 #rumunia
Krótki komentarz odnośnie tego, co tu się wczoraj #!$%@?ło po meczu Rumunii z Francją. Wróciłem z pracy o 1 nad ranem, przejrzałem gorące i ogarnęło mnie zażenowanie. Widzę, że do niektórych tępych łbów nie dociera, że nie można postawić znaku równości między Cyganami a Rumunami. Pewnie część z tych śmieszków, którzy utożsamiają Rumunów z Cyganami ma klasterowy ból dupy jak ktoś na arenie międzynarodowej chlapnie o polskich obozach zagłady. Albo jak na Zachodzie nazywają nas "Eastern Europeans". Wtedy #!$%@? zrzucacie się na jakieś śmieszne billboardy i piszecie że trzeba to ścigać z urzędu... Tak się składa, że pracuję z dwoma Rumunami w firmie i zapewniam was, że to tacy sami Europejczycy jak my. Mają może ciut ciemniejszą karnację, ale to jeszcze nie powód, żeby nazywać ich "ciapatymi" czy "brudasami". Elo
  • 10
@wulgarator: Niestety zwłaszcza w sferze sportowej takie stereotypy funkcjonują. Było już kilkukrotne wyzywanie od takich i owakich Cyganów kibiców rumuńskich drużyn w europejskich pucharach gdy grali w Polsce.
To w dużej mierze sposób dowartościowania się poprzez szukanie kogoś kogo uznajemy za gorszego i poprawiamy swoją wartość. Niestety tylko we własnym mniemaniu.
@wulgarator: też pracowałem z rumunami i ich od tej pory nienawidze. Dziady, złodzieje, po kilka lat na emigracji i Zdania złożyć nie potrafi poprawnie. A po za tym jacyś spierdo$#@i na głowę. Nigdy więcej.
@fivechelm: Wiesz, to samo można powiedzieć o niektórych Polakach za granicą. Wszystko zależy gdzie pracujesz. Jak magazyn, czy fabryka, to marne szanse, że spotkasz śmietankę towarzyską. I kraj pochodzenia jest obojętny.
@fivechelm: Spoko, każdy ma prawo do własnej opinii, tym bardziej jeśli jest oparta na osobistych doświadczeniach. Ja się z tą opinią nie mogę zgodzić, ale też nie będę nikogo na siłę przekonywać, że jest inaczej. To, z czym się nie zgadzam, to wyzywanie Rumunów od Cyganów. I tyle.
@wulgarator pracuje z rumunami. Ludzie sa rozni, ale z tymi ktorymi ja sie zadaje moglabym spokojnie na piwo pojsc ;-) Wyjechali z domu za chlebem i uczciwie na niego zarabiaja. I nie po kazdym poznasz ze rumun, niektorzy maja jasna karnacje tak jak polacy