Wpis z mikrobloga

@wczoraj: mam nowego dell'a i7,16gb, ssd z win10 i wyje tak że mam dosyć. Każde kliknięcie nowej karty w chromie to wkręcenie wentylatora ( ͡° ʖ̯ ͡°) masz Pro czy Air ?

@yeapUwin: mocno go używasz ? w sensie przegladarka, jakies aplikacje w tle czy coś jeszcze ? masz air czy pro ?
miałem pro 2012 to dysk hdd był głośniejszy chyba że naprawdę męczy go męczysz, teraz mam pro 2016 to żeby wiatrak się w ogóle załączył to trzeba się postarać
@twojamama: rMBP 15" (nie wiem jak 13") mają 2 wiatraki, wiec to zawsze na plus pod względem głośności (lepiej 2x 2000rpm niż 1x4000rpm) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sama praca wiatraka nie jest kłopotliwa, wkręca się faktycznie przy czymś mocniej zasobożernym, przy czym jest spora bezwładność w pracy wiatraka, nie ma czegoś takiego że chwilowy peak zużycia spowoduje że obroty nagle nam podskoczą, wiatraki przyspieszają dość wolno i
@yeapUwin: @wczoraj: @rybak17: @JanuszProgramowania: @advert:

Panowie, bo generalnie hałas wiatraka i częstotliwość jego odpalania ( co chwile praktycznie ) mojego della to jakaś porażka będę celował w używane Pro, używam dziennie laptopa po 12 godzin do pracy (chrome + thunderbird + itunes z muzyką) jedyne czego chce to ciszy.... dość mam laptopów z win, tak jak kiedyś telefonow z androidem.

Czy są korzyści parowania iPhone z Makbookiem
zależałobymi na dobrych opcjach synchronizacji kalendarza najbardziej, tak żebym mógł dodawać wydarzenia z makbooka a potem mieć wszystko cacy na iphonie, możliwe ?


@twojamama: oczywiście. kalendarz, notatki, zakładki, to już masz teraz, a od iOS 10 / macOS Sierra jeszcze więcej zasobów będzie synchronizowanych, choć szczegółów nie zapamiętałem z konferencji
@twojamama: a co do wiatraka - tak jak wspominałem, Chrome jest bardzo łaskawy dla OSX, Thunderbirda nie używam, a muzyki czasem słucham ze Spotify i wiatrak się nie włącza, więc przy iTunes tym bardziej nie powinno być problemu, bo wszystkie systemowe programy i aplikacje są doskonale zoptymalizowane
@twojamama: Ja mam Pro (2012 bez retiny) i wiatrak słychać dopiero przy grach. Filmy hd,przeglądarka 20 zakładek - nic.
Synchronizacja: wszystko idzie przez iCloud. Od kalendarza, kontaktów, pocztę, hasła do przęglądarki, notatki, sms'y, zapisane sieci wifi, zdjęcia. Full komplet.
Oprócz tego jak sparujesz iPhona z Macbookiem to możesz wysyłać smsy i dzwonić z poziomu macbooka.
Kolejna rzecz: Handoff - piszesz np. maila na Macbooku, nagle musisz odejść od kompa, przerzucasz się
@rybak17: ehh... zakładając że mamy te same podzespoły, w tym samym procesie technologicznym, i zakładając że mamy oboje TDP APU na poziomie 50W i zakładając że wydajność pasywna (która w 15" będzie lepsza - więcej aluminium) wynosi 10W to wiatrak ma przegonić przez radiator powietrze które zabierze 40W. Twój jeden wiatrak musi kręcić się szybciej, żeby przez radiator przegonić tyle samo powietrza co dwa wiatraki w 15", to chyba logiczne?

A
Pobierz JanuszProgramowania - @rybak17: ehh... zakładając że mamy te same podzespoły, w tym s...
źródło: comment_QpxRuVoM68UwpaU7UoKEAJt1xMzylEkn.jpg
@JanuszProgramowania: Nie wiem tylko czemu zakładasz że 15 i 13 mają te same podzespoły. Nawet procesory są z innej serii. Z tego wynika że 13 jest równie cicha a nawet cichsza od 15 bo tam i7 i dodatkowa grafika lubią się grzać. W 13 masz tylko grafikę wbudowaną w procesor.