Wpis z mikrobloga

Hejka #epapierosy, planuję powoli powrót do e-kurzenia (po ~1.5 roku przerwy). Mój ostatni zestaw to był mod Eleaf iStick 30W + Nautilus mini, wtedy był to najlepszy set w swojej półce cenowej. Zmieniło się coś od tego czasu? Jakieś nowe ciekawe pozycje?
Mając budżet tak w granicach 250-300zł (na cały zestaw + jakiś tam zapas liquidów i grzałek) to dalej jest najlepsza opcja, czy polecilibyście coś lepszego?
Z tego co wiem, aktualnie są popularne są Cuboidy od Joyetecha, warte to uwagi?
Widziałem też jakiś wynalazek, co się zwie Vype ePen - wygląda jak dla mnie super, ale czy to nie jest przypadkiem produkt pokroju Milda i innych takich, czyli konsumencki wałek?

Byłbym wdzięczny za jakieś polecenia :) #epapierosy #epapieros #vapenation
  • 22
@sharaquss: nadzoruję prace nad faq, w razie pytań również uderzaj.
Na początku polecam zdecydować się na tank z gotowymi grzałkami, lub z opcją bazy do montażu własnych, jakbyś miał zamiar oszczędzić więcej i szukać lepszej chmury/smaku. RTA/RDA to zaawansowane konstrukcje, jak nigdy nie robiłeś grzałek możesz się zniechęcić :) Praktyka czyni mistrza :)
Generalnie wszystkie wymienione sprzęty, to najwyższa półka w swoich kategoriach, cokolwiek innego będzie gorsze lub mniej sprawdzone, tutaj
@xardas060: @sharaquss: Nie no, ale juz nie przesadzajmy, że włożenie np. gotowego claptona, czy innej grzałki, zawickowanie według yt i dokręcenie kilku śrubek to cos zaawansowanego. Kręcenie w sumie tez nie jest jakies turbo trudne jak sie nie ma drewnianych rak :D Ja sie wlasnie zraziłem przez tanki na gotowe grzałki, bo to takie nijakie, a dopiero jak kupiłem Griffina, a potem Supreme to zaczęło mi odpowiadać.
@sharaquss: evic vtc mini/ vtwo (ma fajniejsze kolory) ewentualnie sigelei spark + cubis na start będzie git. pewnie chciałbyś na początek mieć grzałkę podobną do nautilusa - w tym zestawie masz 1,5ohm 1,0ohm 0,5ohm + ewentualnie 0,25ohm więc możesz się przyzwyczaić do subohmów i później kupić sobie jakiś parownik gdzie kręcisz sam. ja sam mam cubisa i criusa aktualnie, wcześniej moim ulubionym był goblin mini.
@beaverr: na dniach bedzie wchodzić do sklepów Cubis Pro - rozwinięcie pierwszego Cubisa- cena chyba bedzie podobna do pierwszej wersji bo na razie dostepny tylko w esmokingworld i u nich stoi 99 zeta, wiec pewnie w edymaju bedzie z 70 zeta stał, są też dostepne nowe sety - Evic Mini 2 (ten nowy miniacz z zegarkiem) właśnie z Cubisem Pro - też cena powinna być podobna do setów z pierwszym Cubisem
@blackdog: coś się pojawiło na edymie już, są zazwyczaj jakieś sezonowe wyprzedaże w tym biznesie? kiedy najlepiej kupować? Dużo realnie różni się 2 od 1 wersji mini?
@blackdog : fakt zapomniałem dopisać o cubis pro
@siej znajdź na Facebooku e-dym i mają promocyjne dni i czasem weekend. cenowo i tak jest dobrze u nich bez promocji, cena nie raz taka jakiej w chinach nie znajdziesz
@xardas060: @Oszczer: W takim razie, myślę nad modem Eleaf Pico 75W z atomizerem Cubis. Na e-dymie zamawiając jeszcze dobry akumulatorek, ładowarkę, 5x10ml liquidu i 5 grzałek zmieszczę się w moim budżecie na styk.

Cubis jest na gwincie 510, pasowałby mniej więcej rozmiarem do moda, ma gigantyczny tank (jak dla mnie), a mod na batce 18650, więc chyba wszystko gra? Rzucilibyście opinią? Coś może pominąłem albo źle rozkminiam?
@sharaquss: dobrze rozkminiasz ja mam pico z cubisem kumpel ma pico z melo3 nie taniej będzie jak weźmiesz np. Zestaw pico z melo3? Na edymie były całe kity za 150 zł? A parownik bardzo porównywalny może nawet melo3 trochę lepiej oddaje smak. Grzałki też wszędzie dostępne.
@Oszczer: Widziałem, ale pomyślałem, że Cubis w roli atomizera może sprawdzić się lepiej niż melo3, ze względu na większą pojemność i łatwiejsze napełnianie. Jeszcze się zastanowię w takim razie, dzięki za odzew :)
@Oszczer: No to zamówione, dzięki za pomoc :)
Ostatnie szybkie pytanko: jaki jest cel w kupowaniu osobnych ładowarek do tych akumulatorków typu 18650?
Większość modów, łącznie z Eleafem Pico, ma w sobie złącze microUSB, więc chyba nie byłoby problemu z ładowaniem przez podpięcie do komputera, no nie? W takim razie po co kupować osobną ładowarę, po kablu chyba wygodniej?