Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć
Mam 23 lata i ostatnie 3 straciłem na gównostudia. Rzuciłem je, było to kompletnie bez sensu, szkoda tylko, że tak późno się zorientowałem. Teraz muszę zrobić coś ze swoim życiem. Mam minipracę, wieczorami kilka godzin w tygodniu, mam z tego 1000zł.

Myślałem o nauczeniu się programowania lub zostaniu testerem oprogramowania. Byłaby to nauka kompletnie od podstaw, ale jestem w stanie poświęcić na to sporo czasu i jestem bardzo zdeterminowany, potrafię siedzieć cały dzień przy kompie.

1. Czy można nauczyć się programować zupełnie od podstaw i za jakiś czas zarabiać większą kasę?
1a. Ile mniej więcej (wiem, że nie da się na to dokładnie odpowiedzieć) czasu na naukę ucząc się powiedzmy ok. 5 godzin dziennie, potrzebowałbym aby zacząć gdzieś pracę lub staż żeby mieć chociaż te 2k i uczyć się dalej.
1b. Jak bardzo ważna jest matma?
1c. Jak najlepiej zacząć naukę? Samemu przysiąść czy zapisać się na jakiś kurs? Jeśli tak to jaki?

2. Jak zostać testerem oprogramowania zupełnie od podstaw?

Proszę bez śmieszkowania, to dla mnie poważna sprawa. Jak coś to mieszkam we Wrocławiu.
Pozdro Mirki

#programowanie #testowanieoprogramowania #pracbaza #studbaza #wroclaw #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 57
@Juzef: napiszę wprost. bóldupię i to widać, ale co mi się dziwić, chciałbym być pasjonatą w swoim przyszłym zawodzie i być w tym zajebistym, a nie tylko zgarniać hajs - jestem więc niespełnionym, mentalnym dzieciakiem. Ludzie myślą, że nauczą się paru komend i hehe poklepią hehe w klawiaturki przez 3 godziny kod, resztę czasu spędzą na oglądanie śmiesznych kotów i jebudu! 15k wpadnie na konto!

Nie to, że chcę zniechęcić ludzi
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz na myśli testera manualnego czy od programowania testów automatycznych? Ja pracuję jako manualny. Przed przyjściem do pracy nie miałam wcale wielkiej technicznej wiedzy na ten temat, wszystkiego nauczyłam się w trakcie. Robota fajna, choć na takim stanowisku raczej kokosów nie ma. Dużo też zależy od trybu pracy, bo można być małpą do klikania, która dzień po dniu przeklikuje scenariusze testowe, a można też mieć więcej obowiązków, być aktywnie zaangażowanym
@AnonimoweMirkoWyznania: Google + angielski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wolacinio: No pewnie, bo przy automatach kod jest całkowicie zbędny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Testerowi nigdy nie zaszkodzi umiejętność programowania w jakimś języku.

@shlftp: @wkrk: Widzę, że mamy takie same zdanie na ten temat. Przydałoby się zrobić jeden wpis typu FAQ "jak zostać programistą", bo takich wrzutek na mirko jest coraz więcej.
@WielkieDablju: powiedziałbym że z pierwszej ręki. 2-3 lata temu mocno wspolpracowalem z kilkoma firmami it we Wrocławiu i wiem że wtedy prowadzili takie działania. Nawet moja koleżanka pracuje u nich do dzisiaj po takim szkoleniu.
@mor3nko mam płacone za godzinę i jestem studentką (jak 90% testerów u nas) więc to zależy od tego ile mam czasu na pracę. Po roku pracy i w trakcie semestru to w mojej firmie jest ok. 1500 na rękę, ale w wakacje, już po sesji, robiąc cały etat to powinno być koło 2200.
Na początku pracy zdarzały się też takie wypłaty jak 800 czy 1000 zł, ale w moim korpo często doceniają
@marsoonsh to powiedzmy ze jest jako tako. Ale jesli placone za godzine to pewnie mozna i jakies nadgodziny porobic. Ale wnioskuje tez ze umowa to jakas smieciowka? W jakim miescie korpo jesli to nie tajemnica? A gdy ktos nie jest studentem to ma szanse na umowe o prace i jakas podstawe pozwalajaca żyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mor3nko korpo międzynarodowe, w Polsce ma oddział w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Mój cały dział, łącznie z szefostwem jest w Gdańsku, a ja pracuje tak naprawdę zdalnie z innego miasta :) praca zdalna jest giga plusem, bo mogę wykorzystać np. przerwę między zajęciami na pracę, albo czasem popracować z łóżka :D moja koleżanka praktykuje z kolei nieraz pracę po nocy, kiedy nie może spać. Więc tak, nadgodzinki łatwo zrobić. Pracują też