Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuje wkręcić się w #lucznictwo z racji tego że jestem bardzo niski ( ͡° ͜ʖ ͡°) kolega który już trochę udaje robin huda stwierdził że refleksyjny jest dla mnie.
Dajcie jakiś sklep i pokażcie palcem który jest ok dla początkującego, bo ceny to jakiś żart.
  • 12
@Invalidus: @bst: Zdecydowanie ma rację. I od razu na siłownię jeśli pójdziesz choć trochę w zawodowstwo.
Poza tym każdy sportowy łuk klasyczny jest refleksyjny. Chyba że mówimy o łukach historycznych.

Poza tym 130cm? Jesteś karłem czy masz 10 lat? Bo jeśli jesteś młody to radzę poczekać. Łucznictwo potwornie krzywi kręgosłup. Ja zacząłem w wieku 15 lat mając idealnie prosty a skończyłem po czterech latach z krzywym, kontuzją barku i nierównomiernie
@bst: EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY W SZCZELANIE HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I Z PATYKA BĘDZIE MOŻNA STRZELAĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD SZCZELOM SOBIE W PLECY
@Invalidus: Rozumiem, że chcesz iść w kierunku łucznictwa tradycyjnego? Łuki refleksyjne są z reguły droższe od prostych, ale i tak w okolicach 500-600zł masz już kilka łuków do wyboru:
- Kaya Windfighter
- Samick SKB 50
- Ragim Taiga
- Bearpaw Horse Deluxe
- wschodnie i krym-tatary z Łukbisu (śmiało możesz też polować na używki tych łuków)

Windfightery co prawda nie za bardzo nadaje się dla początkujących, bo są bardzo wrażliwe