Wpis z mikrobloga

Serio jeszcze nikt na świecie nie wpadł na to, że światło w lodówce mogło by gasnąć kiedy się ją zamyka? Tyle #!$%@? o ekologii, ekonomii, odnawialnych źródłach energii, a światełko w zamkniętej lodówce robi nam dziurę ozonową i globalne ocieplenie. Niby jakieś klasy B, A, A+++ a to CIĄGLE żre prąd. Do tego żarówki się częściej palą przez to, a ich produkcja też kosztuje prąd więc tracimy nawet podwójnie. Gdybym napisał do producenta lodówek że mam taki patent że jak się zamyka drzwiczki to światełko gaśnie to mógłbym coś zarobić? #kiciochpyta #agd #lodowka #inzynieria
  • 11
@kliknij_tutaj i jak zwykle Janusz inżynierii myśli że rozumy pozjadał i mądrzejszy od producentów.

Przecież jak zgasisz światło to zwiędną ci wszystkie warzywa w lodówce, rośliny potrzebują światła!

Mało znany pro-tip: jeżeli w lodówce trzymasz tylko mięso i żadnych warzyw możesz ją wyłączać od prądu kiedy jej akurat nie otwierasz, zaoszczędzisz na rachunkach na energii
@kliknij_tutaj: ja na przykład dorobiłem sobie wyłącznik do tego swiatła i jestem zadowolony z tej funkcjonalności. Po prostu pstrykam pstryczkiem jak otwieram i zamykam lodówkę. Wcześniej po prostu wkręcałem i wykręcałem żarówkę przy każdym otworzeniu, ale to zajmowało za dużo czasu.
ja na przykład dorobiłem sobie wyłącznik do tego swiatła i jestem zadowolony z tej funkcjonalności


@jack-lumberjack: Pfffff. Amator. Ja to zrobiłem wyłącznik światła na ARDUINO połączony z bazą danych WEB i mogę z dowolnego miejsca na świecie zdalnie wyłączyć światło w lodówce! Do tego mam również raportowanie niezbędnych statystyk, takich jak:
-przepływ prądu przez żarówkę w czasie
-liczba włączeń, wyłączeń i ich różnica
-średnie opóźnienie dotarcia światła na drugi koniec lodówki
@Sibuyas: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Arduino użyłeś w lodówce? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jaką to ty (specjalnie z małej litery) masz lodówkę. Może byś lepiej wykorzystał Arduino?