Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu gdy przeglądam facebooka przez telefon używając przeglądarki internetowej, nie mogę otworzyć wiadomości (chat) aby odpisać komuś bo kliknięcie koperty na niebieskim pasku automatycznie uruchamia mi sklep play i wyświetla się komunikat że aby przeglądać chat muszę zainstalować aplikację messenger.

Nie chce instalować tego w telefonie, więc pytam się kogoś mądrzejszego ode mnie czy jest jakiś sposób aby nie otwierał się ten cholerny sklep play z messengerem do instalacji i móc normalnie odpisać i przeglądać chat w oknie przeglądarki tak jak to kiedyś było? Proszę o waszą pomoc.

ps Nie chcę odinstalowywać sklepu play bo czasami go używam.

#facebook #messenger #android #problem #pytanie
  • 24
@tomasz_B: Facebook ostatnio zablokował rozmowy przez stronę i wymusza instalację ,messengera, raczej nie da się tego obejść. Polecam po prostu przestać korzystać z tego gówna zamula to telefon i wyciąga informacje.
@NieznanyAleAmbitny: A ta Disa jest lekką aplikacją? i czy obsługuje inne protokoły np. skype.
Wybacz że tak marudzę ale mój telefon to już jest zabytek trochę (sgs2), mało pamięci mam dostępnej RAM i dlatego upieram się przy lekkich aplikacjach :-)
@tomasz_B:
poszukaj sobie na XDA facebooka z wbudowanym messengerem, albo fb lite ze sklepu play. Nic innego nie zrobisz, bo ten #!$%@? niedługo mobilną stronę wyłączy

ewentualnie możesz odpalić stronę facebooka w wersji komputerowej na telefonie
@tomasz_B: lzejsza niz facebukowa na 100%. ja tez mam starego parcha. 1gb ram do tego chinczyk. mi smiga jak zloto a facebukowy komunikator zacinal mi telefon. czy ma skype to zaraz sprawdze bo jakis katalog wtyczek jest do tej apkim wiem ze sms, mms obsluguje
@rdy: Dzięki za odpowiedzi, coś pokombinuję w ostateczności zainstaluje jakiś inny komunikator który będzie wspierać FB, kiedyś używałam im+ ale nie wiem jak to teraz z nim jest, czy dalej działa bo nie mam obecnie zainstalowanego.