Wpis z mikrobloga

Pomijając głupie pytanie, to gdzie w swoim życiu spotkałaś się z podwójną przerywaną?


@marek-kalka, @kjerwa: odpowiadając… podwójna przerywana rozdziela pas ruchu który ma zmienny kierunek (i zwrot #pdk) kierowany sygnalizatorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba sami się musicie douczyć :P

Info: http://www.zdamyto.com/edu/znak/linia_podw_jna_przerywana
Wiki (znak P-5): https://pl.wikipedia.org/wiki/Znaki_poziome

Widziałem w Polsce chyba w jednym miejscu taki pas na jakimś moście, ale to było tak dawno, że pewnie
morsik - > Pomijając głupie pytanie, to gdzie w swoim życiu spotkałaś się z podwójną ...

źródło: comment_8vROll0RjCNO9t0QaUMrhUD2FAwjmbh7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@neo_vir: taa… ostatnio widziałem… na testach na kartę rowerową jak brat się uczył. Aż mamę musiałem instruować, że przecież nie ma znaku ustąp pierwszeństwa i jest zasada prawej ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak czy siak, mój komentarz był do „nie ma podwójnej przerywanej” — co jest mocno błędne.
  • Odpowiedz
@neo_vir, @morsik : jednym z najbardziej rozpoznawalnych rond bez ustępu pierwszeństwa jest rynek w Krakowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co prawda rzadko jest okazja się po nim poruszać, ale w zeszłym roku przy okazji remontów anny, wiślnej, podwala i dunajewskiego mi się zdarzało, i jak wszędzie w strefie B obowiązuje tylko i wyłącznie zasada prawej ręki.
  • Odpowiedz
@neo_vir: pracowałem wtedy na lotniskowej złotówie i dojechać do paru hoteli dało się tylko przez płytę rynku, miejsca sporo, prędkość zerowa więc o kolizję ciężko, ale w praktyce takie ronda występują :)
  • Odpowiedz
  • 0
@spere najbardziej podstawowych przepis - przepisy o znakach i sygnałach drogowych xD coś szybko się mnożą
@hustawka no zielone


@SScherzo chciałabym xD
@Burzuazja no właśnie po tym wszystkim co przeżyłam to już wolę nie pytać tu :P Chyba mi się tolerancja na hejt wyczerpała.
@pies_ogrodnika miałam jakieś zaćmienie i taką skojarkę: pojedyncza - ten sam kierunek, podwójna - przeciwny
@neo_vir ja widziałam, już z 10x na testach xP I to akurat też
  • Odpowiedz
@noelo_cohelo: Nie wiem czy trolujesz czy nie (i nie chodzi mi o ten wpis, a o inny który przed chwilą sprawdziłem :P) ale tak z innej beczki - jak zdasz prawko to po około miesiącu czasu zapomniesz prawie całą teorię i zdasz sobie sprawę jak bardzo jest ona niepotrzebna :P Jedynie co trzeba znać to zasadę prawej ręki i znaki najważniejsze, a reszta to tylko pierdoły... Egzamin teoretyczny i praktyczny nie
  • Odpowiedz
najbardziej podstawowych przepis - przepisy o znakach i sygnałach drogowych xD coś szybko się mnożą


@noelo_cohelo: do jednych z najbardziej podstawowych, są rodzaje oznaczeń poziomych, i przepisy o ich stosowaniu i przestrzeganiu. Usiłowałem ci powiedzieć, że bez powrotu do podręcznika z podstawami, wywalisz dużo kasy, no ale jak sobie chcesz.
  • Odpowiedz