Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedźcie mi, czy da radę lepiej zarobić mając dostęp do Reutersa, niż korzystając z tradycyjnych narzędzi ? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gielda
  • 4
  • Odpowiedz
@MAT182: Zależy co chcesz i co potrafisz z tym Reutersem robić. Jak masz pomysły i potrafisz wyciągać dane i je obrabiać np. za pomocą Excela, to jakąś przewagę już masz. Ale za taką cenę to się chyba tylko instytucjonalnym inwestorom opłaca. Także ogólnie rację ma kolega @uzamkniete - nic Ci to nie da.
  • Odpowiedz
Akurat mam na niego licencję w pracy, więc coś bym mógł tam na nim lepić w wolnym czasie ;) Kupno dla osoby fizycznej nawet, by mi przez głowę nie przeszło.
  • Odpowiedz
@MAT182: Jeżeli będzie traktowany jako narzędzie do analizy dużej ilości danych, to czemu nie. Pozaciągasz sobie co tam będziesz chciał do excela. Powyliczasz jakieś wskaźniki i może coś tam wykombinujesz.
Jak ma służyć do handlowania z wysoką częstotliwością pod newsy, to tak średnio bym powiedział. Kiedyś jak zawodowo grałem na polskiej giełdzie, to w pracy mieliśmy Reutersa. Wyskoczył na czerwono jakiś news o wielkim kontrakcie w ACP. Pamiętam że kupiłem chyba
  • Odpowiedz