Wpis z mikrobloga

Sory za użycie tagu, ale myślę, że właśnie ludzie z #gamedev powinni to wiedzieć. Spotykacie się czasem (np na ludum dare) z projektami, które powodują, że Wasz 'mózg eksploduje', w sensie, że projekt gry jest tak innowacyjny i niesamowity, że porównalibyście go do np. tetrisa czy pacmana? Chodzi mi to u taką kombinację mechaniki i prostoty, a zarazem grywalności. Ciekawi mnie czy takie projekty jeszcze powstają. Bo prawdę mówiąc gdy czasem w coś pykam, to wszystko jest mniejszą lub większą kopią pierwowzorów typu mario czy doom. Chodzi o oryginalność i niepowtarzalność.
#pytanie #gry
Pobierz typowa_zielonka - Sory za użycie tagu, ale myślę, że właśnie ludzie z #gamedev powinn...
źródło: comment_qzaPo4U3PU6EY3szHv9Vcji4uGOvJuZC.jpg
  • 16
@typowa_zielonka: Mi zapadł w pamięć projekt gry Time Loop. Projekt widziałem na WGK 2011 LINK DO STRONY KONFERENCJI. Gra tworzona przez Krzyśka( LINK ), która była czymś w rodzaju TEGO, ale nieco na innych zasadach: graliśmy tylko jedną postacią, którą np. np włączaliśmy przełącznik od drzwi ukryty za rogiem, potem restartowaliśmy level i nasz "duch" z poprzedniej rundy włączał przycisk, a my w tym czasie biegliśmy do drzwi, aby
@typowa_zielonka: połowa to nawet Cie nie zrozumiała, ale nie dlatego że coś zle napisałeś tylko pewnie z tego powodu że są młodzi a zyjemy w takich czasach ze gry tworzy się szybko i na wzór innej.
Kiedyś taki fallout czy jak mówisz age of empire wyszło to każdemu eksplodował mózg bo było to zaeebiste i pisane kilka lat.

Z takich dzisiejszych gier to znam jedynie:
- superhotgame.com
- firewatch
- ...
@typowa_zielonka: Chociażby coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=ph60iKWmtos
Z drugiej strony, do tej pory największe wrażenie zrobiło na mnie Tech Demo HL2 z 2003 roku. I to nie z powodu grafiki czy fizyki, tylko faktycznej rozgrywki.
https://www.youtube.com/watch?v=4ddJ1OKV63Q
Samo HL2 po premierze też było fajne, ale czegoś tam brakowało. No bo co komu po tym, że można podnosić wszystkie obiekty na mapie, skoro w zasadzie nie ma takiej potrzeby i niczemu to nie służy. W