Wpis z mikrobloga

@oskar_15: niedawno wspomniałem o Montly Challenge na Reddicie pod /proceduralgeneration
https://www.reddit.com/r/proceduralgeneration/comments/4mn9gj/monthly_challenge_7_june_2016_procedural/

Moglibyśmy coś podobnego zorganizować :-). Ogłaszamy zadanie, powiedzmy na dwa tygodnie, by ci, którzy nie do końca sobie radzą nie musieli długo czekać, a później publikujemy rozwiązania i oceniamy (ankiety ^.^ ). Chętnie bym popracował nad czymś ciekawym i rozwinął się w #python. Mogę nawet zaproponować kilka projektów na początek. Dobrze, żeby nie pochodziły one z krążącej listy dla
@oskar_15: ze stopniowaniem to słabo, bo jak ktoś będzie chciał dołączyć po kilku miesiącach, to może być ściana. Lepiej żeby były na stałym, średniozaawansowanym poziomie, ale dotykały różnych dziedzin, różnych bibliotek, np. scrapowania (Scrapy/BeautifulSoap/mechanize), obróbki obrazów (PIL/pillow/OpenCV), webdevu (flask/django(?)/SQLAlchemy), grafiki (pygame/matplotlib(?)), programów użytkowych (zarówno konsolowych jak i z PyQT/wxPython/PyGtk) czy zaimplementowania jakiegoś w miarę prostego algorytmu z NumPy/scipy.
@oskar_15: > Trzeba by ustalić jakieś zasady.
Proponuję:
- osoby w tym uczestniczące (spoza w sumie też, czemu nie - nawet osoby niezwiązane z programowaniem mogą ocenić szatę graficzną programu czy natrafić na jakieś błędy) mogą po prostu głosować na projekt, który im się najbardziej podoba i wygra projekt z największą liczbą głosów,
- osoba, która wygra może wymyślić projekt na następną edycję (tak to się odbywa w quizach na matematyka.pl
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@oskar_15: to mi się nie podoba - jak później będziemy na to głosować? Trzeba by zrobić dwa osobne tagi dla łatwych i trudnych zadań... tylko jak powstrzymamy bardziej zaawansowanych od startowania w tym dla łatwiejszych (można ustalić, że jedno konto może startować w jednym "wyzwaniu", ale zawsze dana osoba może mieć dwa czy coś)? Wydaje mi się, że lepiej dać trudniejsze zadania i pozwolić na zadawanie pytań odnośnie narzędzi czy ugryzienia
@oskar_15: a zadania na aktualną edycję też możemy wybrać przez głosowanie - zbieramy propozycję przez, powiedzmy, tydzień, a później organizujemy ankietę z 5 pomysłami, które zebrały najwięcej plusów w propozycjach.
@GitLog: Nie trzeba dwóch tagów. Jedna osoba może zgłosić zadanie z jednego poziomu(ale może zrobić oba) plus to że jedna osoba może tworzyć zadania raz na powiedzmy 5 zadań. Pomoc do zadań odbywała by się na zasadzie naprowadzania.
wołam @wolfiek: @Sir_Nick: @RobotKuchenny9000: dyskusja trwa.
@oskar_15: można by spróbować :-). Ta trudniejsza wersja mogłaby być rozbudowaniem wersji łatwiejszej, np. o interfejs graficzny albo jakieś bajery - tak jak napisałeś wcześniej: jedna pobierze, a druga pobierze i zaplusuje - dzięki czemu w razie problemów z czasem na wersję trudniejszą, nikt nie rezygnowałby z udziału, oddałby "podstawę".

Z tworzeniem zadań, pozostałbym przy wypisywaniu propozycji i głosowaniu na najlepszą. Z
@oskar_15: raczej tak jak napisałem później (choć zasady też możemy przegłosować jak już zbiorą się wszyscy zainteresowani, ach, te ankiety ;-) ), przepraszam za zamieszanie:

a zadania na aktualną edycję też możemy wybrać przez głosowanie - zbieramy propozycję

przez, powiedzmy, tydzień, a później organizujemy ankietę z 5 pomysłami, które zebrały

najwięcej plusów w propozycjach.


Możemy zacząć zbierać pomysły na następną edycję przed skończeniem aktualnej, by zachować płynność.