Wpis z mikrobloga

Niedawno wrzuciłem do sieci swoją pierwszą popełnioną w życiu EPkę w klimatach rockowo-industrialno-elektronicznych. Wyprodukowałem ją sam, w moim domowym studio (choć studio to za dużo powiedziane). Cały proces od napisania pierwszych riffów po wypuszczenie tego w gotowej formie to jakieś pół roku. Myślę, że w materiale słychać wpływy NIN, MM, Rammstein. Niektórzy nawet mówią, że słychać tam Slayera ( ͡º ͜ʖ͡º). Wiem jak spiewam, ale warstwa muzyczna może komuś podejść.

Link do playlisty:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLPSdbZbM-9nBSz_L9-YyL7aJdu5xQyBkJ

#muzyka #studio #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki #tworczoscwlasna #polskamuzyka #rock #tworzeniemuzyki
  • 20
  • Odpowiedz
@blasted: Dosyć klimatyczne, ciemne utwory najs ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bym więcej się pobawił modulacją wokalu w np Cupid's Confession. Jakieś pitche w dół o oktawe albo frequency shifting, vocodex itp ()
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MrXavery: Dlugo biłem się z kwestią czy wstawić tę partię w takiej formie, ale koniec koncow ta partia troche robi ten utwor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zima65: możesz myśleć co chcesz ale póki co nie ma obowiązku opisywania swoich myśli w internetach, więc nie opisuj ich pls...
@blasted: "If Only" najlepsze. Ogólnie czuć pasję (to ważne) oraz niestety, słychać niemiłe rzeczy w miksie i w intonacji wokalu. Co ciekawe, rytmicznie wszystko się zgadza. WTF? Skąd ta różnica?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@westberlin: no pewnie stąd, że nie jestem inzynierem dzwieku i to jest w zasadzie moj pierwszy w zyciu zmiksowany i zmasterowany materiał, nigdy wczesniej się tym na tyle nie zajmowałem, robiłem jakieś demka instrumentalne, ktorych mam masę. Nagranie wokalu samemu to było dla mnie duże wyzwanie. Raz, że wcześniej w ogole nie spiewalem i zacząłem z miesiąc przed nagraniem a dwa, że jednak bardzo pomocna byłaby druga ogarnieta osoba, ktora pomoglaby
  • Odpowiedz
@blasted: fajne nawet, i zawsze propsuję DIY, domowe studio i tak dalej :) Tak jak ktoś napisał bardzo płasko jeśli chodzi o dynamikę, bębny trochę przez to mają mało mocy - szczególnie te bardziej rockowe, np w kawałku nr 1 i 4.

Jeśli chcesz dobrze robić sam swoje kawałki od strony producenckiej, proponuję raz na jakiś czas nagrać i zmiksować sobie jakiś prosty cover w klimatach które Ci pasują, nawet tak
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cult_of_luna: no tak jak też pisałem, to pierwszy taki projekt w całości wyprodukowany przeze mnie i pewnie przy tym pozostane (choć nadal bede robil preprodukcję i jakies demka na wlasny uzytek)
  • Odpowiedz