Wpis z mikrobloga

TLDR - "Znafcy" to równie wielkie zagrożenie dla piłki nożnej, co janusze.

Janusze funkcjonują w slangu już od wielu lat. W przestrzeni publicznej pierwszy raz usłyszałem to określenie 4.09.2015 roku przed meczem z Niemcami w TVN24. Od tamtej pory słowo to zrobiło ogromną karierę. Januszami zaczęto nazywać wszystkich, którzy mają inne zdanie. Bystrzejsi janusze zorientowali się, że są wyszydzani, wiec zaczęli robić to samo. Tylko, że jeszcze bardziej. Tak powstała specyficzna podgrupa januszy - ZNAFCY.

Znafcy charakteryzują się arogancją, butą, pychą, a przede wszystkim - nie dopuszczaniem do siebie myśli, że ktoś może mieć inne zdanie. Nie zgadzasz się ze mną? To nazwę cię januszem. Bo to takie modne. Nieobowiązkowe, ale często występujące cechy znafców to nadużywanie wulgaryzmów i - w przypadku wykopowiczów - bordo.

Poniżej przeananlizuję typowy wpis typowego znafcy.

#!$%@? #!$%@? stąd, sami zdebilniali janusze futbolu #!$%@? drący ryja


Dzień dobry panie Pyżalski. Pięknie się pan przedstawił milionom słuchaczy. Cóż, sam zwrot "#!$%@?" na samym początku sugeruje, że autor nie oczekuje polemiki. Bo kto ośmieliłby się nie zgodzić? Oczywiście znafca woli niczym zarząd Wisły Kraków wydać oświadczenie. Potem rozpoczynają się bluzgi i tradycyjne wyzywanie od januszy (mimo, że te grupy to jedna rodzina).

czemu nie wprowadzili boruca czy szczesnego na karne a choćby może dlatego że fabian nam wybronił wynik 120 minut


Czemu wprowadził Krula na karne? Przecież Cillessen dobrze bronił przez 120 minut! Takie pewnie były reakcje 2 lata temu. Holandia na MŚ w Brazylii zdobyła brązowy medal. Pewnie byłby złoty, gdyby trenerem był jakiś znafca, a nie Janusz Van Gaal.

a choćby dlatego że obserwował grę przeciwników 120 i wyciagnął swoje wnioski


Z wyciąganiem logicznych wniosków największe problemy ma ten znafca. Fabiański w meczu ze Szwajcarią bronił 120 minut i mu to nie pomogło. Ani razu nawet nie rzucił się we właściwym kierunku, o obronie nie wspominając. Trzeba było zaryzykować, a nie próbować drugi raz rozwiązania, które zawiodła. Gdyby nie Bazalt Kszaka, prawdopodobnie nie byłoby nas tutaj.

a choćby dlatego że #!$%@?ł jak wół 120 minut byśmy nie przegrali razem z 10 kolegami


Chyba nie muszę pisać, że to znafcy przed EURO chcieli powołać Wasilewskiego. Bo Pazdan słaby. Tu widzimy to samo. Za zasługi, to się dostaje order. Fabian to dobry chłopak, nie obraziłby się za posadzenie na ławce. On raczej sam jest świadomy, że karne mu nie wychodzą.

Najbardziej śmieszy mnie przypisywanie takich poglądów januszom. Oni nawet nie wpadliby na taki szalony pomysł. Podobnie jak znafcy, którzy od januszy się wywodzą. Na koniec creme de la creme:

#!$%@? już , euro się skończyło chciałbym podysputowac o futbolu z osobami które się znają na rzeczy


Z osobami, które znają się na rzeczy. Tzn. które myślą tak jak ja. Tu znafca gwałci logikę ostro. Najlepiej sprywatyzować tag #pilkanozna. Żeby znafcy mogli lizać się po jajach niczym Joachim Loew. Czytając to przypomina mi się fragment legendarnej pasty

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I BĘDZIE MOŻNA WYRAŻAĆ SWOJE ZDANIE TYLKO JEŚLI JEST ZGODNE Z MOIM BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD OŚMIELĄ SIĘ POLEMIZOWAĆ


Naprawdę, wykupiony pakiet NC+ czy obecność na meczu Barcelona - Real 10 lat temu nie czyni was ekspertem. Janusze i znafcy są jak komuniści i faszyści. Według niektórych są przeciwieństwami, a w rzeczywistości prawie niczym się nie różnią. Pozdrawiam wszystkich mirków, którzy dopuszczają do siebie myśl, że ich pogląd może nie być jedynym słusznym.

#pilkanozna #euro2016 #reprezentacja #przemyslenia #tldr
  • 3
@czlowieknoz: a ja się nie zgadzam z opinią o zmianie Holandii wtedy, tam nie było atmosfery jak u nas. Myślisz ze serio Fabian by się obraził gdyby Nawałka go posadził? Wydaje mi się, że warto było zarydzykować. Stało jak się stało. Ja czekam na więcej :) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czlowieknoz: Na moje to nie jest jednoznacznie tam powiedziane. Ale skoro tak piszesz to tak jest. Byłem wczoraj prawie pewien, że 3 zmiana była własnie żeby zmienić bramkarza. Cieszmy się tym co mamy po tylu latach posuchy, nasza kadra osiągnęła coś czego oczekiwałem(wszyscy oczekiwali?). A Rodowicz wysłać na Marsa.
Zwyczajnie mi teraz przykro :(.