Wpis z mikrobloga

To jest straszne, ale PiS już sobie urabia elektorat na przyszłe wybory. 500+, obniżenie wieku emerytalnego do 60-65lat i to kosztowniejszą, ale szybszą metodą. Co z tego, że jak tak dalej pójdzie, to nasza gospodarka przestanie się rozwijać i zbankrutujemy :( Patoli, która się cieszy bo "państwo dajee za darmo na Brajanka i Oliwkę, a i pracować nie trzeba tak długo"
jest więcej niż ogarniętych ludzi i zaczynam się bać o wynik wyborów za cztery lata :(
I nie przemówią do nich argumenty, że robi się dużo złego, że podatki wyższe, że inwigilacja przy pomocy ustawy antyterrorystycznej, że bezsensowne ustawy antyaborcyjne (w kontekście planów zaostrzenia, słyszałam, że mają do tego wrócić), bo w końcu PiS daje, to PiS jest dobry.

#gorzkiezale #oswiadczenie #nieznamsiealesiewypowiem #polityka
  • 85
@catwmn: @fenis: Idiotów i patologii jest mało, tak samo jak mądrych i bogatych. Najwięcej jest szarych, średnio-inteligentnych ludzi - rozkład normalny się kłania. Gospodarka na pewno nie zbankrutuje od 500+ :). Prawie pewne jest, że spowolnimy. I prawie pewne jest, że będą podwyższone podatki albo wprowadzone nowe podatki.

Co do budowania elektoratu - tak, PiS ma teraz ogromne poparcie i będzie miał tylko większe. Gospodarkę można odbudować, ale mentalność ludzi
@johny-kalesonny: Ale nie słyszałeś co oni chcą zrobić? Obniżanie wieku emerytalnego od strzała, co będzie kosztowało w pierwszym roku 4mld, a w następnym już 17mld, bo skądś ten hajs trzeba wziąć, więc wezmą z budżetu. 500+, ta akcja i jeszcze kilka takich i żegnaj zielona wyspo.
@catwmn: Oni celuja w ludzi, ktorzy wierza, ze pieniadzie spadaja z nieba i w niepokalane poczecie. Wystarczy spojrzec na rozklad Gaussa i niestety wiadomo, kto w wiekszosci ma prawo glosu.
@fenis: @catwmn: wieczna beka z idiotów którzy innym chcą prawa wyborcze odbierać z powodów x,y,z a nie ogarniają że zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy od nich który ich będzie właśnie uważał za patole i im chciał odebrać prawa wyborcze. Ale nie, to niestety zbyt dużo krytycznego myślenia wobec siebie, tego elita naszego kraju która spędza swój czas na wykopie już nie potrafi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
zaczynam się bać o wynik wyborów za cztery lata


@catwmn: Spokojnie, Kaczyński ma już 67 lat, zdrowie już nie te. Dla JE Tuska zaraz kończy się kadencja i wraca. Serce Kaczyńskiego nie wytrzyma codziennych docinek i kojfnie. Wtedy zacznie się walka o resztki partii i znikną jak Unia Wolności
@fenis: W przypadku, gdzie matka 4 dzieci dorabia sobie na kasie w Tesco to tylko idiota nie cieszyłby się z 1500 netto za sam fakt posiadania dzieci. Matka może wtedy zwyczajnie siedzieć w domu, nie trzeba opiekunki. Budżet państwa to jest dość odległy problem, comiesięczny przelew na konto to codzienność.
@omnibus_semper: Było powiedziane "idiota", więc odnoszę się do IQ - gdzie masz rozkład normalny. Co do wiedzy politycznej/ekonomicznej to w jaki sposób to stopniować? Pewnie będzie jakaś korelacja z IQ, więc można się spodziewać, że nawet jak Ci się uda dobrze wystopniować, to będzie coś podobnego do rozkładu normalnego.
@johny-kalesonny: ale temat byl o polityce itd. wiec raczej trzeba sie odniesc do wiedzy w tych dziedzinach konkretnych a nie ogolnego IQ. Idiota polityczny na takich ciagle sie natrafia. Znam takich co sa inteligentni pewnei maja IQ w granicach 100-110 ale wiedze polityczna zadna bo nie interesuej ich to a WOS byl nudny. Za to duza wiedza w swojej branzy gdzie chetnie sie slucha.
@spokojnie_to_ja czy Ty jestes normalny? ktos wyciaga mi z kieszeni pieniadze i rozdaje patoli za zrobienie kolejnego debilka, a ja mam sie sobie na to spokojnie patrzec, BA, zrezygnować z kolejnych pieniędzy, "bo to hurr durr zly system". bycie przeciwnym rozdawaniu pieniedzy to jedno, bycie debilem i odmawianie ich przyjecia to zdecydowanie inna kwestia.