Wpis z mikrobloga

Próbowałem znaleźć informacje w necie na temat tego, jaka jest jakaś dobra oliwa z oliwek dostępna w naszych marketach.
Trafiłem na jakaś grupę dyskusyjna fanatyków oliwy i dostałem raka:

- w markecie to sobie gowno możesz kupic, a nie oliwe
- ja jezdze specjalnie do wloch
- ja #!$%@? sam tlocze codziennie rano
- ja to nawet do marketow nie chodze
- kupuje od hiszpańskiego chlopa, ale HEHE ja tu mieszkam biedaki
- oliwa to gunwo, tylko olej krokoszowy
- ja kupuje takom za 5 zl za litr i jest dobra
- nawet mi cie nie zal

Brakowało tylko żeby mod wpadł i zamknął temat bo oliwa z czarnej listy...

Poradzicie coś mirki? Chodzi mi o konkretne marki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gorzkiezale #gotujzwykopem
  • 58
@jamnig: no i wszystko spoko, ale w czym problem? Oliwa to jeden z produktów, który jest najbardziej rżnięty, a podobno przodują w tym Włosi [a może Hiszpanie? ciul wi, chyba Włosi], więc jakoś się nie dziwię, że ktoś stwierdza fakt, że marketowe oliwy to kupa. To raz. Dwa - znajdź mi osobę, która ma dostęp do prawdziwej oliwy i powie, że ta z marketu jest równie dobra xDDDD no chyba nie
@jamnig: Gdzieś są porady. Pogooglaj. Nie gwarantuję ale pamiętam coś takiego -
1) Kupuj w ciemnych szklanych opakowaniach albo w puszkach bo oliwa się od światła psuje,
2) Ważne by była extra vergine, nie extra virgin czy xtra gówno. Nazwa ważna.
3) Termin ważności, pół czy tam rok od daty produkcji to max. (EDIT: Chodzi o to, że po tym czasie od produkcji zaczyna tracić te swoje walory, bo termin ważności
@inteinte: @Hipokryta: dzięki!

@matra: sęk w tym, że jakbym miał dostęp do prawdziwej oliwy, to bym nie szukał informacji o marketowej. Wiem, że prawdziwa jest lepsza, ale mój zapas z zeszłego roku się skończył, a w najbliższym czasie nie wybieram się nigdzie gdzie mógłbym go uzupełnić.

Ceny nie określiłem bo nie gra roli. Pytam o dobrą, a nie o tanią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jamnig: aha i jeżeli chodzi o rady, które podał Ci @Hipokryta to dodam, że na opakowaniu powinno być, że oliwę uzyskano za pomocą metod mechanicznych oraz zdecydowanie nie patrz na oliwy 'mieszanki'.