Wpis z mikrobloga

@canto: mi się opłaciło ostatnio 200km w jedną stronę robić, żeby zakupy u was zrobić, możemy się policytować kto więcej za lekarza również płaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wrzesien: wizyta z dzieckiem 50eu, szczepionka 100eu + wizyta. Specjalista zależy co robi, dermatolog 250 jedna wizyta. Żona u ginekologa za ciążowe wizyty placi około 200eu za wizytę (wliczone badania moczu, za badania krwi przyszło ostatnio 450euro.
kolega za poród płacił 2k, dentysta 2k, operacja kolana i tydzień hospitalizacji w małym szpitalu 10k.
Dla porównania, w Polsce, wszystko powyższe w prywatnej klinice (luxmed) na abonamencie kosztuje około 100zl miesięcznie.

W moim
@unstyle: ubezpieczycielowi płacisz miesięcznie. Za każda wizytę przychodzi rachunek do domu, który musisz opłacić a potem wysyłasz do ubezpieczyciela z prośba o zwrot. Zazwyczaj trwa to do dwóch tygodni.

Fajne jest to, ze za leki przepisane na receptę tez zwracają.

@slowmotion: Twoj komentarz jest nie na temat i nic nie wnosi do dyskusji. Do tego blednie zinterpretowałes moja wypowiedz. Żegnam.

@canto: a z ciekawości ile za ubezpieczenie, ja aktualnie płacę 150€ rocznie w tym zwykły lekarz i szpitalne, żona coś mniej bo młodsza, ale od stycznia przechodzimy do innego ubezpieczyciela, obliczałem już składkę i wyjdzie mnie 55€ miesięcznie za mnie, żonę i dziecko, które niebawem się rodzi
@unstyle: Pisałem w poprzednim komentarzu.
Ja - około 220 miesięcznie - 1000 wpłaty własnej rocznie
Żona - około 220 miesięcznie - 1000 wpłaty własnej rocznie
dziecko - około 170 miesięcznie - 0 wpłaty własnej rocznie

Jeśli nie wyślesz żadnych rachunków w roku to zwrócą Ci 2 miesiące składek.

Ubezpieczenie obejmuje wszelkie koszty medyczne w kraju i za granicą (UE do 1 miesiąca pobytu a poza UE to w sumie nie wiem).